Rezort Milana Krajniaka oznámil veľkú novinku o nájomných bytoch

NETKY.SK • 14 Júl 2022, 16:16 • 2 min
Rezort Milana Krajniaka oznámil veľkú novinku o nájomných bytoch

BRATISLAVA - Na spoločnej tlačovej konferencii s podpredsedom vlády Štefanom Holým, uviedol Milan Krajniak spustenie testovania záujmu o výstavbu nájomných bytoch.

slovakia

left justify in out

Ako prvý, vystúpil na dnešnej tlačovej konferencii Štefan Holý, podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie. Uviedol, že záujem o účasť na projekte nájomných bytov na Slovensku prejavili štyri finančné skupiny. Ide o fínsky stavebný koncern YIT, Vienna Insurance Group, švédsku skupinu Heimstaden a firmu bwsg. Dohromady by tieto skupiny mohli alokovať do projektu 6 miliárd eur, ktoré by pokrývali zhruba 40.000 nájomných bytov. 

 

Prečítajte si aj: Ukrajinské ženy sa musia začiatkom októbra registrovať v armáde

 

img

 

Ďalším krokom bude vstup do predbežných konzultácií s partnermi. Rokovania by mali vyústiť do prípravy nariadenia vlády, ktoré bude obsahovať výšku regulovaného nájomného a kritériá oprávnenosti, pre koho budú byty dostupné. Nájmy podľa Holého v závislosti od regiónu vychádzajú o 30 – 40 % lacnejšie oproti komerčnému nájmu.

 

Mohlo by vás zaujímať: Legendárny Jaromír Jágr si podal netradičný inzerát

 

img

 

Po Štefanovi Holom sa slova ujal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Ten oznámil, že sa spúšťa prvé predbežné testovanie záujmu vo forme dotazníka na viac ako 45.000 ľuďoch, ktorí pracujú v rezorte práce, sociálnych vecí a rodiny. Pôjde o zamestnancov zariadení sociálnych služieb, úradov práce a Sociálnej poisťovne. Neskôr by mali pribudnúť aj ďalšie skupiny.

 

„Každý občan SR, ktorý splní kvalifikačné kritériá, bude mať nárok požiadať o taký byt. Nebudeme robiť nejaké poradovníky, v ktorých sa niekto bude uprednostňovať alebo nebude uprednostňovať," dodal Krajniak. V konkrétnom projekte by zároveň mala byť časť bytov, ktoré si budú môcť v určitom časovom rozmedzí prednostne zarezervovať zamestnanci vo verejnom záujme." uviedol minister Krajniak. 

 

Prečítajte si aj: Požiar pri Šibeniku dostali pod kontrolu, škody sú značnétwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies