Ukrajinské ženy sa musia začiatkom októbra registrovať v armáde

NETKY.SK • 14 Júl 2022, 12:29 • 2 min
Ukrajinské ženy sa musia začiatkom októbra registrovať v armáde

KYJEV – Ukrajinky, ktoré získali vzdelanie v oblasti chémie, biológie, telekomunikácií a mnohých ďalších oblastiach, sa musia od 1. októbra zaregistrovať na vojenskom úrade. Uvádza sa to v rozkaze číslo 35 Ministerstva obrany Ukrajiny.

slovakia

left justify in out

Zoznam obsahuje sedem profesií a 14 špecialít. Ide o chémiu, biológiu, telekomunikácie, softvér a informačné technológie, metrológiu a geovedy vrátane geografie, fyziky a astronómie.

 

Vojenskej registrácii podliehajú aj špeciality z oblasti potravinárskej technológie, technológie ľahkého priemyslu, lekárov, psychológov, farmaceutov a veterinárnych lekárov. Na tento zoznam sa dostalo aj niekoľko ekonomických špecializácií, ako sú dane, bankovníctvo a poisťovníctvo.

 

 

Podľa ukrajinských právnikov sú v rozkaze ministerstva obrany uvedené odbornosti, ktoré súvisia s príslušnými vojenskými odbornosťami, pričom samotná skutočnosť ich prijatia obsahuje požiadavku, aby sa žena prihlásila do armády. Zároveň existuje ďalší zoznam 35 povolaní a 76 odborností, ktoré sa tiež považujú za súvisiace s príslušnými vojenskými odbormi.

 

Podľa odborníkov „z neoficiálnych komentárov zástupcov regrutačných stredísk je vojenská registrácia povinná len pre odbornosti z prvého zoznamu, nemožno však vylúčiť, že sa prístup v budúcnosti zmení“.

 

Podľa ukrajinských médií od 24. februára dobrovoľne vstúpilo do ozbrojených síl na Ukrajine cez 1 000 žien.

 

https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/15200729twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
ukraina
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies