Rezort hospodárstva má veľké plány s mestom Rimavská Sobota. Vzniknú tu tisícky nových pracovných miest

NETKY.SK • 5 Január 2021, 11:12 • 2 min
Rezort hospodárstva má veľké plány s mestom Rimavská Sobota. Vzniknú tu tisícky nových pracovných miest

BRATISLAVA/RIMAVSKÁ SOBOTA - Priemyselný park, ktorý má vzniknúť v Rimavskej Sobote a vytvoriť stovky nových pracovných miest, bude podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka výrazným impulzom nielen pre tento región, ale aj pre celé južné Slovensko.

slovakia

left justify in out

Prilákanie investorov 

"Naša filozofia je jasná – postupne zmenšovať regionálne rozdiely a zamerať sa predovšetkým na tie najmenej rozvinuté. Ak chceme na juh pritiahnuť investorov, musíme mať k dispozícii pripravený park, ktorý im vieme okamžite ponúknuť," uviedol šéf rezortu hospodárstva.

 

img

 

Park s rozlohou približne 65 hektárov by mal priniesť minimálne 500 nových pracovných miest. Na jeho výstavbu bude vyčlenených 11,85 milióna eur.

 

Impulz pre celý región 
Rimavská Sobota je okres s najvyššou mierou nezamestnanosti v rámci celého Slovenska, ktorá sa pohybuje približne na úrovni 20 %. Výstavba parku tomuto regiónu výrazne pomôže v rámci hospodárskeho a sociálneho rozvoja, pretože okrem stoviek priamych môžu vzniknúť aj tisícky nepriamych nových pracovných miest.

 

img

 

"Verím, že bude dostavaný do roku 2023 a následne ho budeme vedieť ponúknuť k dispozícii investorom," upresnil Richard Sulík.

 

Konkurencia má navrch 

Minister hospodárstva tiež upozornil na nedostatok pripravených priemyselných plôch v rámci Slovenska, ktoré majú vybudovanú aj potrebnú infraštruktúru.

 

img

 

"Absencia takýchto parkov znamená pre Slovensko zásadnú konkurenčnú nevýhodu v porovnaní s krajinami strednej a východnej Európy, s ktorými pri získavaní strategických investícií najčastejšie súperíme – či už hovoríme o Česku, Poľsku, Maďarsku alebo Rumunsku," vysvetlil Richard Sulík.

 

Plány aj na východe krajiny 
Okrem priemyselného parku v Rimavskej Sobote má preto rezort hospodárstva záujem vybudovať aj strategický priemyselný park, ktorý bude umiestnený na východnom Slovensku. Hľadanie vhodnej lokality má na starosti spoločnosť MH Invest II.

 

img

 

"Rozhodne nechceme dopustiť, aby nám veľké investície prekĺzli pomedzi prsty, tak ako to bolo v prípade BMW. Preto máme naďalej ambíciu vybudovať strategický park na východe. Verím, že čoskoro budeme môcť predstaviť verejnosti lokalitu, v ktorej by mal vyrásť," uzavrel minister.

 

img


Rezort hospodárstva predložil návrh realizácie priemyselného parku v Rimavskej Sobote koncom minulého roka do medzirezortného pripomienkového konania (MPK), ktoré sa v súčasnosti vyhodnocuje. Následne bude o tomto návrhu rokovať vláda.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies