Rezort diplomacie upozorňuje na sopečnú aktivitu na Stromboli a Etne +VIDEO

NETKY.SK • 8 Júl 2024, 13:27 • 2 min
Rezort diplomacie upozorňuje na sopečnú aktivitu na Stromboli a Etne +VIDEO

BRATISLAVA - Turistom, ktorí sú v týchto oblastiach, odporúčame riadiť sa pokynmi civilnej ochrany a miestnych orgánov, podotkol rezort diplomacie.

slovakia

left justify in out

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR upozorňuje, že v dôsledku sopečnej aktivity na Stromboli a Etne na Sicílii bol vyhlásený červený kód. Rezort o tom informoval na webe.

"Turistom, ktorí sú v týchto oblastiach, odporúčame riadiť sa pokynmi civilnej ochrany a miestnych orgánov. V prípade uzatvorenia letiska v Catánii odporúčame cestujúcim informovať sa u svojej leteckej spoločnosti," podotkol.

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Ríme na pohotovostnom čísle +393385432071 alebo Konzulárne informačné centrum MZVEZ SR na čísle +421259785978.

"Zároveň odporúčame slovenským občanom, aby v prípade cestovania do zahraničia využili službu dobrovoľnej registrácie na webovej stránke ministerstva alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka," dodalo ministerstvo.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Foto: BBC
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies