Režisér Základného inštitnktu bude predsedať odbornej porote na Berlinale 2017

NETKY.SK • 9 December 2016, 18:21 • 2 min
Režisér Základného inštitnktu bude predsedať odbornej porote na Berlinale 2017

BERLÍN - Holandský režisér Paul Verhoeven (Základný inštinkt, RoboCop) bude predsedom medzinárodnej odbornej poroty na 67. ročníku filmového festivalu Berlinale, ktorý sa v nemeckej metropole uskutoční v dňoch 9.-19. februára 2017. Informovali o tom dnes jeho organizátori.

slovakia

left justify in out

Riaditeľ festivalu Dieter Kosslick zdôraznil, že vo Verhoevenovi sa pre predsedníctvo v porote podarilo získať filmára, ktorý pracoval tak na starom kontinente, ako aj v Hollywoode a nakrútil snímky rôznych žánrov. V šírke jeho filmografie sa odráža jeho kreatívna, pestrá trúfalosť a odvaha experimentovať, odznelo pri tejto príležitosti.

 

Verhoevenova novinka, psychotriler Elle s Isabelle Huppertovou v hlavnej úlohe, ktorý vzbudil pozornosť už na filmovom festivale v Cannes, si vyslúžila nomináciu na Európsku filmovú cenu. Mená laureátov tohto ocenenia zverejnia 10. decembra vo Vroclave.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies