V africkom regióne Sahel potrebuje pomoc desať miliónov detí

NETKY.SK • 17 Marec 2023, 19:30 • 2 min
V africkom regióne Sahel potrebuje pomoc desať miliónov detí

Ženeva - Desať miliónov detí v Burkine Faso, Mali a Nigeri sa nachádza v stave "extrémneho ohrozenia" a naliehavo potrebuje humanitárnu pomoc.

slovakia

left justify in out

Je to najmä dôsledok zintenzívňujúcich sa násilností v týchto krajinách. V piatok to uviedla Organizácia Spojených národov (OSN). Toto číslo je dvakrát vyššie než v roku 2020. Rizikovej situácii čelia aj ďalšie štyri milióny detí v susedných krajinách, keďže potýčky medzi ozbrojenými skupinami a bezpečnostnými zložkami majú cezhraničný charakter, upozornil Detský fond OSN (UNICEF). "Deti sa čoraz viac ocitajú uprostred ozbrojených konfliktov," uviedla riaditeľka UNICEF-u pre západnú a strednú Afriku Marie-Pierre Poirierová. Dodala, že vlaňajšok bol pre deti v africkom regióne Sahel mimoriadne násilný, a všetky bojujúce strany vyzvala, aby okamžite prestali útočiť na deti, školy, zdravotnícke strediská a domovy, kde maloletí žijú so svojimi rodinami. Násilnosti sa podľa UNICEF-u šíria zo Sahelu aj do Beninu, Pobrežia Slonoviny, Ghany a Toga, kde sú deti vo všeobecnosti málo chránené a nemajú ani riadny prístup k službám. Agentúra AFP pripomína, že UNICEF-u sa vlani podarilo získať len tretinu z potrebných 391 miliónov dolárov, ktoré plánoval použiť v regióne Sahel. V roku 2023 žiada o finančné príspevky v hodnote 473 miliónov dolárov. TASR správu prevzala z agentúry AFP. 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies