REPORTÁŽ: Podľa Budaja je ochrana prírody slabá, dokazujú to aj porušenia a pokuty

NETKY.SK • 26 Jún 2020, 13:06 • 2 min
REPORTÁŽ: Podľa Budaja je ochrana prírody slabá, dokazujú to aj porušenia a pokuty

BRATISLAVA - Základným cieľom ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO) počas jeho prvých 100 dní vo funkcii bolo obnoviť autoritu ochrany životného prostredia. Uviedol to vo svojom hodnotení na tlačovej konferencii.

slovakia

left justify in out

 

"Za 100 dní som sa snažil zastaviť dlhoročný úpadok slovenskej prírody, biodiverzity a hodnôt, ktoré na Slovensku máme. To, že je ochrana prírody slabá, ukazujú porušenia a pokuty, ktoré nám hrozia od Európskej únie a ktoré sme zdedili po predošlých vládach," povedal Budaj.

 

Zálohovanie PET fliaš v 2022

Pripomenul tiež, že rezort musel z dôvodu šírenia ochorenia COVID-19 podať sériu zákonov, ktoré odďaľovali termíny a povinnosti. Posunutý bol aj termín zavedenia zálohovania PET fliaš a plechoviek z roku 2022 na rok 2023. Budaj však deklaruje, že zálohovanie podporuje a jeho zavedenie posunie späť na rok 2022. Zároveň chce vrátiť zákon opravený.

 

img

 

Čo už rezort stihol

Pri hodnotení Budaj spomenul výmenu viacerých vedúcich na ministerstve, v príspevkových organizáciách a štátnych podnikoch, riešenie skládok na východe Slovenska aj v okolí Bratislavy, zonáciu Muránskej planiny, envirokriminalitu v cementárni v obci Rohožník v okrese Malacky či zavedenie zelenej linky na nahlasovanie podozrení z envirokriminality.

 

img

 

"Slovensko sa tiež ako jediná krajina V4 pripojila k zelenej obnove Európy," podotkol Budaj.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies