Reportáž: Juraj Zábojník by chcel dať funkcii prezidenta iný rozmer

NETKY.SK • 15 Január 2019, 13:52 • 2 min
Reportáž: Juraj Zábojník by chcel dať funkcii prezidenta iný rozmer

BRATISLAVA - Občania by mali vnímať prezidenta SR ako silnú osobnosť a autoritu. Vyhlásil to bezpečnostný analytik a bývalý šéf slovenských policajných ochrankárov Juraj Zábojník, ktorý kandiduje na post hlavy štátu pod heslom "Pre bezpečné a spravodlivé Slovensko". Pre svoju kandidatúru vyzbieral za pomoci podporovateľov 28.505 podpisov, odovzdá ich dnes popoludní.

slovakia

left justify in out

Zábojník ohlásil kandidatúru medzi prvými ešte 19. februára 2018. Zároveň vyhlásil, že jeho program nerobili agentúry, ale jeho podkladom boli občania, ktorí mu rozprávali o svojich problémoch. 

 

"Idem do tejto kampane bez finančných skupín, oligarchov, špekulantov a politických strán v pozadí. Nemal som inú možnosť, ako chodiť po Slovensku, aby ma občania spoznali. Prešiel som 92 miest a obcí, ruky som si podal s takmer 18.000 občanmi," ozrejmil na dnešnej tlačovej konferencii. 

 

img

 

Zábojník chce Slovensko neskorumpované, Hovorí o posilnení kapacity kancelárie prezidenta na spracovávanie podnetov od občanov a kontrolu ich vybavovania štátnymi orgánmi a orgánmi činnými v trestnom konaní. Okrem iného si praje aj spravodlivé Slovensko. Pri tejto úvahe spomína úpravu legislatívy tak, aby obmedzovala svojvoľné rozhodovanie orgánov verejnej správy.

 

"Prezidentovi chcem dať trošku iný rozmer. Chcem, aby ho ľudia vnímali ako silnú osobnosť a autoritu. Beriem túto pozíciu s veľkým rešpektom, môžem priniesť v morálno-etickej rovine dosť veľa."

 

"Nejde mi o to, aby som bol prezidentom, ktorý sedí v kancelárii, ale chcem pomôcť občanom. Neznášam krivdy a nemôžem sa pozerať na to, čo sa tu deje." 

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies