REPORTÁŽ: Juraj Šeliga v súvislosti so zverejnenou komunikáciou medzi Troškovou a Vadalom podáva trestné oznámenie

NETKY.SK • 12 Máj 2020, 16:17 • 2 min
REPORTÁŽ: Juraj Šeliga v súvislosti so zverejnenou komunikáciou medzi Troškovou a Vadalom podáva trestné oznámenie

BRATISLAVA - Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za účelom zistenia, odkiaľ mala Mária Trošková utajované informácie. Informoval o tom na dnešnej tlačovej konferencii pred budovou NR SR.

slovakia

left justify in out

 

Denník Sme dnes totiž informoval, že správy, ktoré zachytili slovenskí policajti v telefóne Antonina Vadalu pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ukazujú, že s ním Mária Trošková ako hlavná štátna radkyňa neriešila len súkromné témy.

 

Odkiaľ mala informácie?
"Siska ma eviduje ako tvojho bieleho koňa ty ch..j a mam to od najvyššieho človeka,“ písala podľa Sme Trošková Vadalovi. Šeliga sa v tejto súvislosti pýta, odkiaľ mala Trošková informácie.

"Logika v tomto nepustí. Mohla ich mať od pána Jasaňa alebo ich mala od Roberta Fica (obaja Smer-SD), ktorého Marian K. označoval ako šéfa? Alebo ich mala od nejakej tretej osoby?“ pýtal sa Šeliga.

 

Podľa neho nie je možné, aby hlavná štátna radkyňa Trošková bez bezpečnostnej previerky disponovala informáciami, ktoré podliehajú utajeniu.

Ak sa potvrdí, že Trošková mala utajované informácie, tak ide podľa Šeligu o trestný čin vyzradenia utajovanej skutočnosti a "my vieme, že pani Trošková bezpečnostnú previerku nemala“.

 

Keďže Slovenská informačná služba (SIS) sa zaoberala agropodvodmi na východnom Slovensku, aj premiér ako prijímateľ informácií od SIS mal mať podľa Šeligu tieto informácie a mal vedieť, že Trošková je v kontakte s Vadalom, respektíve Vadala je podozrivý z toho, že nelegálne získava agrodotácie.

 

Viac ako 600 správ medzi Vadalom a Troškovou

"Na čo sú premiérovi informácie, ak nemá informácie o tom, že jeho kolegyňa, hlavá štátna radkyňa môže byť prepojená na taliansku mafiu? Pýtam sa, či Robert Fico toto vedel? Ak to nevedel, prečo to nevedel? Ak to vedel, prečo nekonal? Prečo kryl pani Troškovú a pána Vladalu?“ dodal Šeliga.

Ako dnes uviedol denník Sme, celkovo je vo Vadalovom telefóne viac ako 600 správ medzi ním a Troškovou. Väčšinou sú z roku 2014 a riešili v nich najmä svoj rozchod. Presne tridsať správ je však z roku 2017, keď bola Trošková hlavnou štátnou radkyňou.

 

Chodila s ním 4 roky

Trošková s Vadalom chodila asi štyri roky, podnikali spolu a rozišli sa v roku 2014. Vtedy začala pracovať ako asistentka pre vtedajšieho poslanca za Smer-SD Viliama Jasaňa.

 

Správy z Vadalovho telefonátu zachytávajú aj toto obdobie. Trošková sa Vadalovi sťažovala, že pre ich vzťah si nevie nájsť prácu. Vadala jej tvrdil, že SIS na to nemá dôvod, pretože on nerobí nič nezákonné.

Od 1. marca 2015 začala Trošková pracovať pre Roberta Fica (Smer-SD) na Úrade vlády SR a o rok neskôr za ňou nasledoval aj Viliam Jasaň, ktorý sa stal šéfom krízového manažmentu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies