REPORTÁŽ: Ako sa Slovensko pripravuje na EXPO 2020 v Dubaji?

NETKY.SK • 12 Február 2021, 17:35 • 2 min
REPORTÁŽ: Ako sa Slovensko pripravuje na EXPO 2020 v Dubaji?

BRATISLAVA - Prípravy účasti Slovenska na svetovej výstave EXPO Dubaj sú v plnom prúde. Na piatkovej tlačovej besede to potvrdil minister hospodárstva Richard Sulík.

slovakia

left justify in out

 

Pre Slovensko je podľa neho toto podujatie výborná príležitosť, ako odprezentovať našu krajinu. Cieľom je ukázať Slovensko v modernom svetle.

 

Zdôraznil, že u nás pôsobí veľa firiem, ktoré vyrábajú jedinečné produkty a ovládajú jedinečné technológie. "Budeme tam mať množstvo produktov, pri ktorých je Slovensko líder alebo jediný výrobca na svete," priblížil minister s tým, že práve tu by mohlo Slovensko v rámci výstavy upútať.

 

img


Ako doplnila komisárka pre EXPO Dubaj Miroslava Valovičová, zaznamenali enormný záujem o účasť podnikateľov a vystavovateľov v slovenskej expozícii. Evidujú viac ako 250 registrácií, z ktorých bude odborná komisia vyberať tie najlepšie. Priestor dostanú najmä inovatívne firmy a projekty.

 

"Počas šiestich mesiacov budú mať možnosť zviditeľniť sa a predstaviť sa pred celosvetovým publikom," vyzdvihla.

Vláda schválila pokračovanie príprav oficiálnej účasti Slovenska na Svetovej výstave EXPO Dubaj začiatkom októbra minulého roka. Súhlasila aj s financovaním oficiálnej účasti našej krajiny na tejto výstave v sume takmer 6,5 mil. eur.

 

img

 

Slovensko sa bude na EXPO Dubaj prezentovať v rámci tématickej zóny "Mobilita" formou prenájmu národnej expozície s rozlohou 1 306 metrov štvorcových. Zameria na tri hlavné témy, vodíkové technológie, letecký priemysel a vesmírny sektor.

Výstava sa pôvodne mala konať od 20. októbra 2020 do 10. apríla 2021. V dôsledku pandémie COVID-19 prijali organizátori rozhodnutie o ročnom odklade a EXPO Dubaj sa bude oficiálne konať v novom termíne od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022.

 

 

EXPO Dubaj bude tzv. "veľké Expo", ktoré trvá šesť mesiacov a koná sa iba raz za päť rokov. Účasť na ňom potvrdilo 192 krajín a organizátori očakávajú 25 miliónov návštev.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies