Remišová podpísala s Európskou komisiou partnerskú dohodu pre eurofondy

NETKY.SK • 18 Júl 2022, 17:00 • 2 min
Remišová podpísala s Európskou komisiou partnerskú dohodu pre eurofondy

BRUSEL – Podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová v pondelok v Bruseli podpísala Partnerskú dohodu medzi Európskou komisiou a Slovenskom na obdobie 2021 – 2027, ktorá je strategickým plánom pre čerpanie eurofondov na toto obdobie. Informuje spravodajca TASR.

slovakia

left justify in out

K podpisu dohody došlo po trojstrannom pracovnom stretnutí podpredsedníčky vlády SR s eurokomisárkou  pre regionálny rozvoj Elisou Ferreirovou a eurokomisárom pre pracovné miesta a sociálne práva Nicolasom Schmitom v bruselskom sídle exekutívy EÚ.
 

img     

 

Remišová pre TASR spresnila , že z eurofondov na najbližšie sedemročné obdobie Slovensko získa takmer 13 miliárd eur. Euromisárka Ferreirová zároveň upozornila, že nejde o „ukončený proces“, lebo exekutíva EÚ bude pozorne sledovať a monitorovať implementáciu programov, ktoré majú byť financované zo spoločného európskeho rozpočtu.

 

 

 

Možno vás zaujme: Sulík a Heger mali rozsiahly rozhovor. SaS trvá na svojom stanovisku!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies