Reakcia na migračnú krízu je podľa pápeža škandálom ľudstva

NETKY.SK • 29 December 2021, 16:48 • 2 min
Reakcia na migračnú krízu je podľa pápeža škandálom ľudstva

VATIKÁN - Pápež František sa na stredajšej generálnej audiencii vo Vatikáne opätovne venoval téme migrácie.

slovakia

left justify in out

Pokračujúcu migračnú krízu označil za "škandál ľudstva", ktorý nemožno ignorovať.

 

„Migrácia dneška je faktom, pred ktorým nemôžeme zatvárať oči," citovala pápeža agentúra DPA. „Je to spoločenský škandál ľudstva," zdôraznil František s tým, že migranti sú obeťami politických či historických okolností a moci dnešných "tyranov", pre ktorých ľudia nič neznamenajú.

 

img

 

Pápež podľa oficiálneho spravodajského portálu Vatican News vyzval všetkých, aby sa modlili za mnohých migrantov a utečencov, ktorí boli nútení utiecť zo svojich domovov, i za tých, ktorí nemôžu na svojej ceste uniknúť a "skončia na ulici alebo v mori".

 

„Uvažujme o Ježišovi v náručí Jozefa a Márie, ako uteká, a viďme v ňom každého z dnešných migrantov," povedal František pred početnými veriacimi vo vatikánskej audienčnej sále.

 

„Aj dnes je tak mnoho našich bratov a sestier nútených prežívať rovnakú nespravodlivosť a rovnaké utrpenie. Príčinou je takmer vždy arogancia a násilie mocných," citovala pápeža agentúra APA.

 

img

 

Migrácia je ústrednou témou Františkovho pontifikátu, približuje DPA. Vo svojom vianočnom príhovore pápež pripomenul ľudí na úteku. Stredozemné more, cez ktoré sa migranti vydávajú v nádeji na lepší život v EÚ, označil v lete za "najväčší hrob Európy", keďže na tejto ceste mnohí ľudia zomierajú. Začiatkom decembra tiež po druhý raz navštívil grécky ostrov Lesbos, ktorý sa stal symbolom európskej utečeneckej krízy.

 

Prečítajte si: Päť vecí, ktoré by sme mali robiť stále, a nielen počas Vianoctwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies