Raši: Urobili sme maximum, čo sa dalo, napriek tomu to nevyšlo

NETKY.SK • 5 November 2017, 09:32 • 2 min
Raši: Urobili sme maximum, čo sa dalo, napriek tomu to nevyšlo

KOŠICE - Neúspešný kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Richard Raši (Smer-SD) sa po zverejnení výsledkov poďakoval všetkým, ktorí mu pomáhali s predvolebnou kampaňou, ako aj tým, ktorí mu dali svoj hlas.

slovakia

left justify in out

"Urobili sme maximum, čo sa dalo, navštívili sme všetko, čo sa dalo, a napriek tomu to nevyšlo, aj keď prieskumy boli pozitívne. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí pomáhali, všetkým ľuďom, ktorí mi dali hlas a zároveň poblahoželať víťazovi k víťazstvu. Je to určite pre mňa, aj pre celý tím sklamanie, ale taký je život a nič s tým teraz nedokážeme urobiť," uviedol Raši.

 

Dôvody, prečo neuspel, nepozná. "Neviem, čím to je. Možno si spomínate, že keď bol posledný prieskum zverejnený v televízii, tak predpokladaná účasť ľuďmi, ktorí sa v ňom vyjadrili, bola 40 alebo 44 percent. Čiže zjavne tí voliči, ktorí sa vyjadrili v prieskume v prospech mňa, tak bohužiaľ na voľby nedošli. Určite to bude zanalyzované ľuďmi, ktorí sa tomu rozumejú a mrzí ma to, ale je to holá realita, s ktorou sa budeme musieť všetci vysporiadať," skonštatoval Raši.

 

Na otázku, či sa bude o rok uchádzať o post primátora odpovedal, že sa musí najprv vyspať a vysporiadať s výsledkom týchto volieb. "Čo bude o rok, to nikto netuší," povedal.

 

Nový predseda KSK to podľa Rašiho nebude mať vzhľadom na zloženie zastupiteľstva ľahké.

 

Ako ďalej uviedol, predpokladá, že jeho prehra nebola očakávaná a rovnako niečo iné sa predpokladalo najmä v Prešovskom kraji.

"Naozaj som plný smutných emócií a bude sa to musieť celé prebrať, hlavne sa bude musieť vyhodnotiť, čo všetko bolo príčinou, či to bola voľba 'anti Smer-SD', alebo sa dobre zorganizovali a zvládli mobilizáciu, alebo či to bola chyba jednotlivých kandidátov, aj to je možné. Určite tá miera prehry je aj osobná. Keby som vedel, čo je dôvodom, tak to odstránim, aby to nedopadlo tak, ako to dopadlo," dodal Raši.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies