Raný obraz Egona Schieleho Procesia predali za 4,4 milióna eur

NETKY.SK • 10 November 2010, 13:17 • 2 min
Raný obraz Egona Schieleho Procesia predali za 4,4 milióna eur

Raný obraz Egona Schieleho Procesia predali za 4,4 milióna eur - Kultúra Maľbu Egona Schieleho Procesia, vydražili v utorok večer vo Viedni za 4,4 milióna eur. To je výrazne menej, ako bola odhadovaná maximálna predajná cena.

slovakia

left justify in out

Maľbu Egona Schieleho Procesia, vydražili v utorok večer vo Viedni za 4,4 milióna eur. To je výrazne menej, ako bola odhadovaná maximálna predajná cena.
      Procesia zobrazuje tri ženy v rozličných etapách ich životov a pochádza z roku 1911, keď mal rakúsky umelec, známy svojimi sexuálne provokatívnymi kresbami, iba 21 rokov.
      Obraz patril nemenovanému americkému zberateľovi výtvarného umenia a jeho hodnotu pred aukciou v aukčnej sieni Kinsky Kunst Auktionen odhadovali na 3,5 až 7 miliónov eur.
      Jeho aukcia sa začala na dvoch miliónoch eur.
      Riaditeľ aukčnej siene Otto Hans Ressler vyjadril s výsledkom predaja spokojnosť. A dodal, že trh je zdravý, avšak obraz, hoci vynikajúci, "je ťažké" pochopiť.
            "Je to, pravdaže, obrovský úspech, že sa nám podarilo obraz predať," pokračoval a spomenul, že oň mali záujem viacerí účastníci dražby.
      Elisabeth Leopoldová, ktorá spoločne so zosnulým manželom Rudolfom zhromaždila jednu z najvýznamnejších kolekcií rakúskeho moderného umenia vo svete, sprístupnenú od roku 1994 v Leopoldovom múzeu, vyjadrila nádej, že nemenovaný kupec sprístupní obraz v rámci rozsiahlej Schieleho výstavy na budúcu jeseň. Vydražený obraz na ňu podľa jej vyjadrenia pôsobí tajomne ako z rozprávky. Upozornila však, že Schiele v roku 1911 veľmi experimentoval a Procesiu treba hodnotiť vo vzťahu k ďalším prácam, ktoré vytvoril približne v rovnakom období.

Zdroj: TASR/Associated Presstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona