Raketová strela zasiahla nádrž v najväčšom ropnom prístave Líbye

NETKY.SK • 25 December 2014, 16:6 • 2 min
Raketová strela zasiahla nádrž v najväčšom ropnom prístave Líbye

TRIPOLIS - Raketová strela zasiahla nádrž vo východolíbyjskom ropnom prístave as-Sidr, ktorý je najväčším exportným terminálom v krajine, informovali dnes líbyjskí predstavitelia.

slovakia

left justify in out

Prístav je už dva týždne uzavretý v dôsledku bojov v jeho blízkosti medzi silami spojenými s dvoma líbyjskými vládami, ktoré sa obe vyhlasujú za legitímne.
      

"Strela zasiahla ropnú nádrž, ale spôsobila iba obmedzené škody," uviedol pracovník bezpečnostnej služby pracujúcej pre medzinárodne uznanú líbyjskú vládu, ktorá v súčasnosti pôsobí z východnej Líbye.
      

Raketový zásah v prístave as-Sidr potvrdila aj neoficiálna webová stránka nazvaná Líbyjské ropné a plynárenské ministerstvo.
      

Líbyjská produkcia ropy klesla na 230.000 barelov na deň, informovala tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa ropného priemyslu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona