R. FICO: Ak premiérka neodvolá Mikloša, navrhneme jej vyslovenie nedôvery

NETKY.SK • 24 August 2011, 12:41 • 2 min
R. FICO: Ak premiérka neodvolá Mikloša, navrhneme jej vyslovenie nedôvery

R. FICO: Ak premiérka neodvolá Mikloša, navrhneme jej vyslovenie nedôvery

slovakia

left justify in out

img

Podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica môže premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) obnoviť rešpekt voči svojej osobe jedine odvolaním ministra financií Ivana Mikloša (SDKÚ-DS). Ten podľa neho dlhodobo obhajoval spôsob výberu vhodnej budovy pre Daňové riaditeľstvo v Košiciach a označil ho za transparentný. "Myslím si, že takto by som určite postupoval ja. Ak by sa kauza dostala do takéhoto rozmeru a minister financií by odmietol poslúchať, bol by okamžite odvolaný z funkcie ministra financií," povedal dnes Fico.
      Podľa Fica nemá arogancia s akou sa Mikloš postavil ku kauze obdobu. Výsmechom je podľa neho aj jeho tvrdenie, že ide o najtransparentnejší výber, aký bol kedy urobený pokiaľ ide o prenájom budovy pre štát. Preto by voči Miklošovi mala byť vyvodená zodpovednosť. "Je evidentné, že minister financií dlhodobo obhajoval tento absolútne nevýhodný prenájom pre štát v prospech okresného predsedu SDKÚ-DS," tvrdí Fico. Daňové riaditeľstvo minulý týždeň oznámilo, že uzatvorí zmluvu o prenájme budovy so spoločnosťou Nitra Invest okresného šéfa SDKÚ-DS v Nitre Ondreja Ščurku.
      Podľa neho premiérka už nemôže ďalej na kauzu odpovedať mlčaním, a tak bolo zvolané mimoriadne zasadnutie predsedníctva strany Smer-DS, na ktorom sa bude riešiť vyslovenie nedôvery voči nej. "Pokiaľ do zvolania mimoriadneho zasadnutia predsedníctva nepristúpi premiérka ku vysvetleniu kauzy a vyvodeniu dôsledkov, musím pripustiť aj alternatívu, že predsedníctvo rozhodne o podaní návrhu na vyslovenie nedôvery predsedníčke vlády," vyhlásil Fico. K tomu by podľa neho mohlo dôjsť počas riadnej schôdze Národnej rady SR na prelome augusta a septembra.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies