Obľúbená Noc múzeí bude! Galérie a múzea otvoria svoje brány pre návštevníkov

NETKY.SK • 10 Máj 2021, 14:52 • 2 min
Obľúbená Noc múzeí bude! Galérie a múzea otvoria svoje brány pre návštevníkov

BRATISLAVA – Galérie a múzeá si v rámci 17. ročníka podujatia Noc múzeí a galérií 2021 pripravili program naživo aj virtuálne.

slovakia

left justify in out

Informovali o tom zástupcovia Slovenského národného múzea (SNM) a Zväzu múzeí na Slovensku. Tento rok sa podujatie uskutoční v sobotu (15. mája). Minulý rok sa pre pandémiu presúvalo zo 16. mája na 14. novembra 2020.

 

Podujatie sa uskutoční za určitých obmedzení
Do Noci múzeí a galérií sa zapojilo celkovo 101 inštitúcií, z toho vyše 70 múzeí, 15 galérií a 14 spriaznených múzejných inštitúcií, ktoré predstavia viac ako 130 expozícií.

 

Generálny riaditeľ SNM Branislav Panis pre média podotkol, že aj počas tohto podujatia budú v platnosti isté obmedzenia. Pevne verí, že budúci rok už nebudú potrebné. Dodal, že múzeá aj galérie sú pripravené na hygienické opatrenia.

„Osobne ma mrzí, že táto noc múzeí nemôže byť skutočnou nocou, pretože sú tu nejaké opatrenia, ktoré musíme dodržiavať,“ povedal. Doplnil, že inštitúciám v tomto nechali voľnú ruku a napríklad virtuálny program sa zväčša koná od 15:00 do polnoci.

 

Návštevníci môžu nazrieť "za oponu"

Panis dodal, že toto podujatie berú ako štart pre múzea a galérie, aby ukázali, že priestory sú bezpečné a pripravili tak návštevníkov na letné mesiace.

Noc múzeí a galérií je celoeurópske podujatie pod patronátom Rady Európy s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy.

 

Aktivity múzeí počas Noci múzeí a galérií sú orientované na také činnosti, ktoré počas celého roka zostávajú pred verejnosťou ukryté.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies