Putin vyhlásil, že chce transparentné prezidentské voľby

NETKY.SK • 29 December 2011, 10:16 • 2 min
Putin vyhlásil, že chce transparentné prezidentské voľby

Putin vyhlásil, že chce transparentné prezidentské voľby

slovakia

left justify in out

img

Ruský premiér a hlavný kandidát na budúceho prezidenta Vladimir Putin dnes deklaroval, že chce, aby boli marcové voľby hlavy štátu absolútne transparentné.
Hlasovanie podľa neho musí byť spravodlivým testom verejnej podpory. Zároveň dodal, že nepotrebuje žiadne volebné podvody.
"Ako jeden z kandidátov nepotrebujem podvod... Chcem sa spoľahnúť na vôľu a dôveru ľudu," povedal Putin na stretnutí s členmi Všeruského národného frontu. Konštatoval ďalej, že "ak niet dôvery, nemá práca zmysel". 
Putinova autorita utrpela výraznou stratou hlasov pre jeho stranu Jednotné Rusko v decembrových parlamentných voľbách a následnými masovými protestami proti údajným volebným podvodom.
Premiér dnes jasne odmietol požiadavku demonštrantov na opakovanie volieb do Štátnej dumy. 
"O revízii (výsledkov volieb) nemôže byť ani reči, okrem jedného spôsobu, ktorý je predpísaný zákonom - obrátenie sa na súd," povedal Putin.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies