Postoj prezidentky Čaputovej k vražde Róberta Remiáša

NETKY.SK • 29 Apríl 2021, 16:38 • 2 min
Postoj prezidentky Čaputovej k vražde Róberta Remiáša

BRATISLAVA - Vražda Róberta Remiáša nesmie byť nikdy premlčaná. V deň 25. výročia vraždy to uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Pripomína, že ide o udalosť, na ktorú by sa nikdy nemalo zabudnúť a ktorá je doteraz traumatizujúcou ranou pre celé Slovensko.

slovakia

left justify in out

Remiáš zahynul 29. apríla 1996 večer po výbuchu automobilu na Karloveskej ceste v Bratislave. Pod jeho autom na kombinovaný benzínový a plynový pohon bola nastražená výbušnina. Z prípravy vraždy bola podozrivá vtedajšia tajná služba. Obvinený bol vtedajší riaditeľ Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa, ktorého však neskôr súd zbavil obvinenia.

 

img


"Róbert Remiáš sa stal obeťou úkladnej vraždy. Prišiel o život, keď pomáhal svojmu priateľovi, svedkovi, ktorý vypovedal o účasti štátneho orgánu a jeho predstaviteľov na únose a zavlečení syna prezidenta Michala Kováča."

 

"Smrť Róberta Remiáša mala zastrašiť všetkých, ktorí sa nechceli zmieriť s tým, že orgány štátu sa priamo podieľajú na zločine, a tých ktorí nechceli, aby na Slovensku svojvôľa ľudí pri moci stála nad zákonom. Nezľakli sa," doplnila hlava štátu. Zdôraznila, že napriek zmenám po voľbách v roku 1998 ostáva skutočnosťou, že páchatelia a iniciátori tohto zločinu neboli dodnes potrestaní.

 


"Kým sa tak nestane, všetci budeme žiť s pocitom nesplateného dlhu najmä voči matke Róberta Remiáša, ale aj voči sebe. Anna Remiášová má moju podporu vo svojich snahách o nastolenie spravodlivosti, pretože tento zločin nesmie byť nikdy premlčaný," uzavrela prezidentka.
 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies