Prípravy Slovenska na svetovú výstavu Expo 2025 Osaka pokračujú

NETKY.SK • 7 Júl 2024, 13:11 • 2 min
Prípravy Slovenska na svetovú výstavu Expo 2025 Osaka pokračujú

BRATISLAVA - Slovensko bude prezentované v pavilóne C s rozlohou 54 štvorcových metrov.

slovakia

left justify in out

Slovensko bude mať prestížnu a dôstojnú reprezentáciu na svetovej výstave v japonskej Osake. V národnej organizácii na podporu cestovného ruchu Slovakia Travel pokračujú detailné prípravy na toto prestížne podujatie, ktoré sa uskutoční v roku 2025. Informovala o tom Zuzana Eliášová, hovorkyňa Slovakia Travel. Organizácia bude podľa nej o vývoji krokov priebežne informovať.

"Svetové výstavy majú svoje postavenie a unikátny význam v celosvetovom meradle. Spájajú totiž svet v spoločnom veľkom projekte. Podujatie tohto druhu je takisto ideálnou platformou pre medzinárodný dialóg v prospech celosvetového pokroku a vzájomnej spolupráce," uviedla generálna riaditeľka Slovakia Travel Ivana Vala Magátová.

Prípravy sa realizujú aj na medzinárodnej úrovni. Japonská asociácia Japan Association for the 2025 World Exposition organizovala uplynulý týždeň medzinárodnú konferenciu International Participation Meeting, na ktorej sa zúčastnili aj odborníci zo Slovakia Travel.

Zástupcovia realizačného tímu SR absolvovali priamo na mieste pracovné rokovania vo veci zabezpečenia kompletnej prípravy a realizácie prezentácie Slovenskej republiky.

"Hlavný program pozostával z vysvetlenia usmernení týkajúcich sa výstavby areálu či organizačného zabezpečenia svetovej výstavy Expo 2025," vysvetlila Michaela Kovačičová, garant svetových výstav Expo v Slovakia Travel.

Slovensko bude prezentované v pavilóne C s rozlohou 54 štvorcových metrov. Pavilón rovnakého druhu bude mať napríklad aj Chorvátsko, Slovinsko, Čierna Hora či Izrael. Slovakia Travel má za cieľ hospodáriť s verejnými financiami zodpovedne a efektívne, preto sa podľa Eliášovej rozhodla pre menší typ pavilónu s víziou profesionálnej a efektívnej prezentácie Slovenska.

Slovakia Travel je národná organizácia pre podporu a propagáciu cestovného ruchu. Jej hlavnou úlohou je propagácia, podpora a rozvoj cestovného ruchu Slovenska na domácom a zahraničnom trhu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Slovakia Travel, Foto: freepik.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies