Putin v rámci kandidatúry na MS 2018 sľúbil účastníkom šampionát bez víz

NETKY.SK • 18 August 2010, 07:32 • 2 min
Putin v rámci kandidatúry na MS 2018 sľúbil účastníkom šampionát bez víz

Putin v rámci kandidatúry na MS 2018 sľúbil účastníkom šampionát bez víz

slovakia

left justify in out

img

Ruský premiér Vladimir Putin v utorok prisľúbil, že ak jeho krajina dostane možnosť zorganizovať futbalové MS 2018, hráčov a hostí sa nebude týkať vízová povinnosť.
      Okrem Ruska sa o zorganizovanie šampionátu uchádza Anglicko, USA, Španielsko spoločne s Portugalskom a Belgicko s Holandskom. Rovnaké krajiny figurujú spolu s Katarom, Austráliou, Japonskom a Kórejskou republikou aj medzi kandidátmi na usporiadanie MS 2022.
      "Ak sa tejto cti dostane nám, môžeme ponúknuť vládne garancie, týkajúce sa bezvízového vstupu pre účastníkov a hostí," povedal Putin zástupcom Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) počas ich tohtotýzdňovej inšpekcie v štyroch ruských mestách - Moskve, Petrohrade, Soči a Kazani.
      Ruská vláda upustila od vízovej povinnosti aj pred dvoma rokmi v prípade fanúšikov s platným lístkom na finálový zápas Ligy majstrov v Moskve medzi Manchestrom United a Chelsea Londýn. Putin v apríli podpísal ruské garancie týkajúce sa MS, zahŕňajúce široký okruh opatrení, a v utorok uistil zástupcov FIFA, že Rusko bude mať do roku 2018 vybudovanú všetku potrebnú infraštruktúru. "Všetko stihneme s využitím štátneho i súkromného kapitálu. Nepochybujem o tom, že by sme zorganizovali turnaj na najvyššej možnej úrovni," vyhlásil Putin.
      FIFA rozhodne o organizátoroch MS v rokoch 2018 a 2022 v decembri.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies