Putin už prekročil všetky medze, Ukrajine dáme ďalších 6 000 rakiet, uviedol Johnson

NETKY.SK • 24 Marec 2022, 09:08 • 2 min
Putin už prekročil všetky medze, Ukrajine dáme ďalších 6 000 rakiet, uviedol Johnson

BRUSEL/LONDÝN – Británia a jej spojenci zvýšia ekonomický tlak na Rusko a v tejto chvíli zisťujú, či sa dá urobiť viac, aby zabránili šéfovi Kremľa Vladimirovi Putinovi v prístupe k jeho zlatým rezervám. Británia navyše poskytne Ukrajine ďalších 6 000 rakiet.

slovakia

left justify in out

Uviedol to vo štvrtok britský premiér Boris Johnson pred odletom na mimoriadny summit Severoatlantickej aliancie v Bruseli. Informoval o tom denník The Guardian. Johnson pre rozhlasovú stanicu LBC Radio povedal, že Putin už svojimi krokmi na Ukrajine prekročil všetky medze a mal by sa postaviť pred Medzinárodný trestný súd (ICC). „Celý svet už vie, že ukrajinský ľud bude bojovať za svoju krajinu... To bolo niečo, čo sme pred mesiacom naozaj nevedeli a teraz je to úplne jasné. To zmenilo geopolitickú situáciu. Zároveň to znamená, že máme povinnosť im pomôcť... Už sme im poslali asi 4 000 protitankových zbraní. V priebehu niekoľkých dní pošleme ešte oveľa viac, 6 000 rakiet a mnoho iného,“ povedal Johnson.

 

img

 

Podľa britského premiéra sa musí „urobiť oveľa viac" aj po ekonomickej stránke na podporu Ukrajiny. V tejto súvislosti spomenul ruské zlato. „Môžeme urobiť viac, aby sme (Putinovi) zabránili používať okrem jeho hotovostných rezerv napríklad aj jeho rezervy zlaté?“ položil Johnson rečnícku otázku a dodal, že verí, že práve ekonomickými sankciami voči Rusku dokáže Západ „skrátiť“ vojnu na Ukrajine.

 

Možno vás zaujme: Japonské rafinérie prestanú dovážať ruskú roputwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies