Putin nariadil vyvinúť rakety schopné preniknúť akoukoľvek obranou

NETKY.SK • 22 December 2016, 12:59 • 2 min
Putin nariadil vyvinúť rakety schopné preniknúť akoukoľvek obranou

MOSKVA - Rusko musí vyvinúť rakety schopné preniknúť akýmikoľvek systémami protiraketovej obrany, vyhlásil dnes šéf Kremľa Vladimir Putin na koncoročnej schôdzke s predstaviteľmi ministerstva obrany.

slovakia

left justify in out

"Musíme posilniť svoje strategické jadrové sily, predovšetkým prostredníctvom raketových systémov, ktoré zaručene preniknú akýmikoľvek súčasnými i budúcimi systémami protiraketovej obrany," zdôraznil Putin.

 

Nejadrové strategické sily je podľa neho takisto potrebné "pozdvihnúť na vyššiu úroveň kvality, aby boli schopné neutralizovať akékoľvek vojenské hrozby".

 

Rusko si udržiava stav svojej jadrovej triády, ktorá hrá kľúčovú úlohu pri zachovaní strategickej parity, na patričnej úrovni, konštatoval ďalej Putin. (Jadrová triáda je označenie používané pre trojzložkovú jadrovú výzbroj umožňujúcu zasadiť prvý alebo odvetný útok. Zložkami jadrovej triády sú strategické bombardéry, zo zeme odpaľované medzikontinentálne balistické strely a balistické strely vystreľované z ponoriek -- pozn. TASR)

 

Podiel moderných zbraní v ruských jadrových silách podľa Putina predstavuje takmer 60 percent. Úroveň výcviku vojsk sa takisto zvýšila, čo dokazujú výsledky strategického veliteľsko-štábneho cvičenia Kavkaz-2016. Toto cvičenie podľa šéfa Kremľa posilnilo ochranu ruských južných hraníc, a to najmä pred teroristickými hrozbami. Zároveň pomohlo prepracovať organizáciu územnej obrany v Južnom a Severokaukazskom federálnom okruhu.

 

Putin poukázal aj na účinnosť štyroch tohtoročných neohlásených kontrol bojovej pripravenosti. "Potvrdili, že jednotky a útvary môžu byť rýchlo presunuté na veľké vzdialenosti a v krátkom časovom limite môžu vytvoriť zoskupenia v strategických smeroch," dodal ruský prezident.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies