Psy a mačky namiesto detí? Pápež František v tom má jasno

NETKY.SK • 5 Január 2022, 13:39 • 2 min
Psy a mačky namiesto detí? Pápež František v tom má jasno

VATIKÁN - Svätý otec kritizoval ľudí, ktorí namiesto výchovy detí chovajú domácich miláčikov. Podľa jeho slov ide o formu sebectva, ktorá umenšuje ľudskosť, informovala agentúra AFP s tým, že pápežove vyjadrenia zazneli počas pravidelnej generálnej audiencie vo Vatikáne.

slovakia

left justify in out

Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi vo svojom príhovore upozornil na to, že v súčasnom svete možno pozorovať „určitý druh sebectva“, keď sa niektorí ľudia rozhodnú nemať deti alebo maximálne jedno dieťa. „Majú psy alebo mačky, ktoré nahrádzajú deti. Niektorí ľudia sa na tom môžu smiať, ale je to realita,“ povedal pápež vo vatikánskej Aule Pavla VI. „Znamená to popretie otcovstva a materstva a umenšuje nás to, pripravuje nás to o ľudskosť.“

 

img

 

Dôsledkom takéhoto ochudobňujúceho prístupu je podľa neho starnutie populácie, ktoré spôsobuje problémy mnohým krajinám sveta. Podľa agentúry AFP môžu pápežove slová rozhnevať niektorých chovateľov psov a mačiek, hoci podobne sa k tejto téme vyjadril už aj v minulosti.

 

Prečítajte si tiež: Pápež František otvoril v novoročnom príhovore citlivé témy

 

František sa počas svojho pontifikátu opakovane necháva fotografovať so zvieratami, ale vo svojej vatikánskej rezidencii nemá žiadneho domáceho miláčika. Jeho predchodca na pápežskom stolci Benedikt XVI. na rozdiel od neho choval mačky.

 

img

Benedikt XVI.

 

Vo svojom stredajšom príhovore František vyzval páry, aby sa nebáli vydať na cestu rodičovstva. V prípade, ak nemôžu mať vlastné deti, mali by podľa neho zvážiť adopciu. „Mať dieťa je vždy riziko, ale ešte väčším rizikom je nemať dieťa, poprieť rodičovstvo,“ domnieva sa pápež.

 

Možno vás zaujme: Skutočný príbeh: Covidový zázrak!

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies