Kajetán K. ostáva vo väzbe! Proti rozhodnutiu súdu však bola podaná sťažnosť

NETKY.SK • 28 Máj 2021, 15:23 • 2 min
Kajetán K. ostáva vo väzbe! Proti rozhodnutiu súdu však bola podaná sťažnosť

BRATISLAVA - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica dnes predĺžil lehotu trvania väzby u obvineného bývalého šéfa Správy Štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR SR) Kajetána K. do 21.augusta.

slovakia

left justify in out

Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že súd väzbu obvineného nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

 

img


"Rozhodnutie nie je právoplatné, nakoľko proti nemu podal obvinený sťažnosť. Sťažnosť proti dĺžke predĺženia väzby podal aj prokurátor," doplnila Kudjáková s tým, že o sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR.

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom Rezervy vzniesla ešte 21. apríla 2020 voči bývalému šéfovi SŠHR SR obvinenia za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Neskôr bol obvinený aj v rámci prípadu Rezerva II.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies