Prvou premiérou DJGT je Snehulienka, bude sa hrať až do Vianoc

NETKY.SK • 19 November 2010, 13:19 • 2 min
Prvou premiérou DJGT je Snehulienka, bude sa hrať až do Vianoc

Prvou premiérou DJGT je Snehulienka, bude sa hrať až do Vianoc

slovakia

left justify in out

img

Azda najznámejšiu rozprávku sveta, Snehulienku a sedem trpaslíkov, predstaví v premiére už o niekoľko dní, 28. novembra, zvolenské Divadlo J.G. Tajovského (DJGT). Dramaturgia vychádzala z predlohy českého autora Dalibora C. Faltisa z 50. rokov uplynulého storočia. Hra je zároveň prvou premiérou DJGT v aktuálne divadelnej sezóne.
"Našou ambíciou bolo posunúť určitú negatívnosť príbehu, ktorá vychádza z predlohy do humornej roviny a zároveň zachovať charaktery postáv," uviedol na dnešnej tlačovej konferencii k hre jej režisér Branislav Matuščin. Snehulienka je pre neho už štvrtou réžiou v DJGT. Aj predtým sa podieľal na inscenáciách pre deti.
Predstavenie vznikalo formou kolektívnej komunikácie. Hlavnými predstaviteľmi sú mladí herci divadla a poslucháči Akadémie umení v Banskej Bystrici. Tou je aj Dominika Misárová, ktorá stvárňuje postavu Snehulienky. "S rozprávkou som sa stretla už na konzervatóriu v Košiciach. Tam som ale nehrala Snehulienku, ale zlú macochu," uviedla pre TASR.
Rozprávku pripravil kolektív zložený z dramaturgičky Uršuli Ferenčukovej, scénografa Jána Novosedliaka, autorky kostýmov Evy Klienovej. Hudbu zložil Peter Vaňouček a texty piesní sú od Pavla Klimašovského.
V deň premiéry je v divadle naplánovaná aj autogramiáda hercov a tvorcov predstavenia. Rozprávka sa potom bude v divadle uvádzať až do Vianoc.


Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies