Proces v kauze Maják nádeje pokračuje výsluchom znalkyne ekonómie a manažmentu

NETKY.SK • 27 Apríl 2023, 11:05 • 2 min
Proces v kauze Maják nádeje pokračuje výsluchom znalkyne ekonómie a manažmentu

BRATISLAVA - Proces s exšéfom TV Markíza Pavlom R. v kauze Maják nádeje pokračuje vo štvrtok na Okresnom súde (OS) Bratislava I výsluchom znalkyne z odboru ekonómia a manažment.

slovakia

left justify in out

Obžalovaný Pavol R. čelí podozreniam zo spáchania pokračovacieho zločinu subvenčného podvodu. Vinu odmieta. Ako niekdajší riaditeľ neziskovej organizácie Maják nádeje mal Pavol R. podľa obžaloby v roku 2015 použiť účelovo viazané finančné prostriedky na sociálnu pomoc vo výške 101.000 eur na financovanie muzikálu Rómeo a Júlia. Považuje to za lož.

 

Znalkyňa Dáša Koraušová vo štvrtok uviedla, že finančné prostriedky určené na sociálnu pomoc boli organizáciou použité aj na iný účel. Na toto podľa nej organizácia nebola oprávnená. Obžalovaný tvrdí, že nešlo o použitie viazaných finančných prostriedkov. Poukázal na časový nesúlad medzi uhradením nákladov na sociálnu pomoc a prijatím dotácií.

 

Nezisková organizácia Maják nádeje vznikla v roku 2002 ako spoločný projekt bratislavského Starého Mesta a Nadácie Markíza. Azylové centrum sídlilo v budove na Karpatskej ulici v Bratislave. V polovici roka 2015 prevzal jej vedenie Pavol R., ktorý bol riaditeľom a štatutárom organizácie. Tá je od leta 2016 zrušená. Exriaditeľ TV Markíza a bývalý minister hospodárstva Pavol R. bol už skôr právoplatne odsúdený v kauze falšovania televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. Čelí aj obžalobe v kauze prípravy vraždy bývalej spoločníčky v televízii Sylvie Klaus-Volzovej.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies