Prisťahovalci musia vo Fínsku akceptovať tamojšie hlavné hodnoty

NETKY.SK • 5 December 2015, 17:10 • 2 min
Prisťahovalci musia vo Fínsku akceptovať tamojšie hlavné hodnoty

HELSINKI - Prisťahovalci, ktorí chcú zostať vo Fínsku, budú povinní akceptovať hlavné hodnoty krajiny - demokraciu, rovnoprávnosť, ľudské práva, inak budú musieť krajinu tisícich jazier opustiť.

slovakia

left justify in out

Vo vysielaní tamojšieho verejnoprávneho rozhlasu YLE to dnes vyhlásil fínsky prezident Sauli Niinistö.
Informácie priniesli tlačové agentúry TASS a MTI.


Rezort vnútra severskej krajiny ráta do konca kalendárneho roka 2015 s 35.000 osobami, ktorí vo Fínsku požiadajú o azyl. Pôvodne ministerstvo rátalo dokonca s 50.000 žiadateľmi.


Väčšina z 30.000 migrantov, ktorí v tomto roku dorazili do Fínska, sa do krajiny presunula zo Švédska, avšak asi tri stovky z nich aj z Ruskej federácie.


Fínska pohraničná stráž už avizovala, že v prípade početnej vlny utečencov dočasne uzavrie jeden z fínsko-ruských hraničných priechodov, aby sa mohla venovať nevyhnutným formalitám v prípade migrantov, ktorí dorazili do krajiny. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies