Prieskum verejnej mienky opäť ovládla strana Hlas-SD. OĽaNO stagnuje a Progresívci rastú

NETKY.SK • 13 Júl 2021, 13:01 • 2 min
Prieskum verejnej mienky opäť ovládla strana Hlas-SD. OĽaNO stagnuje a Progresívci rastú

BRATISLAVA – Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom júla, suverénne by ich vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), ktorú by volilo 20,8 percenta respondentov. Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

slovakia

left justify in out

Druhé miesto by obsadila strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 13,8 percenta. Prvú trojku uzatvára Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorý by získal 10,9 percenta hlasov

 

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý vykonala formou telefonického dopytovania od 6. do 12. júla na vzorke tisíc respondentov.

 

PS v prieskume poskočilo

Otázka znela: „Skúste si predstaviť, že by sa teraz najbližší víkend znovu konali parlamentné voľby do NR SR. Išli by ste voliť? A ktorú stranu alebo hnutie by ste volili? Prečítam vám strany v náhodnom poradí, alebo môžete menovať aj nejakú inú.“ Informovala o tom Kamila Hříchová z agentúry AKO.

Ďalej nasleduje hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktoré by volilo 8,8 percenta voličov. Progresívnemu Slovensku by svoj hlas odovzdalo 8,4 percenta respondentovNasleduje Sme rodina (7,8 percenta) a Kresťanskodemokratické hnutie (6,2 percenta). 

 

Mohlo by vás zaujímať: Prieskum verejnej mienky opäť ovládol Hlas-SD. Strana Za ľudí naďalej stráca podporu

 

Pred bránami NR SR by ostala strana Za ľudí či Kotlebovci

Mimo parlamentu by ostala Aliancia (4,3 percenta), Republika (3,8 percenta), Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (3,5 percenta) aj Slovenská národná rada (3,4 percenta).

 

Do NR SR by sa nedostala ani súčasná koaličná strana Za ľudí (3,1 percenta). Dobrú voľbu a stranu Spolu - občianska demokracia by volilo zhodne 1,9 percenta voličov.

Hlas-SD by v parlamente získal 41 mandátov. SaS by obsadila 27 a Smer-SD 21 kresiel. Zhodne po 17 mandátov by patrilo hnutiu OĽaNO a Progresívnemu Slovensku. Pätnásť kresiel by získalo hnutie Sme rodina a 12 KDH.

Spomedzi respondentov 16 percent deklarovalo, že voliť nepôjde. Odpovedať nechcelo 1,9 percenta a 13,9 percenta respondentov nevedelo, koho by šli voliť.

 

Prečítajte si tiež: Ak by sa voľby konali v máji, vládu by skladala strana Hlas-SD

 

Politická strana Preferencie v percentách Počet mandátov
Hlas-SD 20,8% 41
SaS 13,8% 27
Smer-SD 10,9% 21
OĽaNO 8,8% 17
Progresívne Slovensko 8,4% 17
Sme rodina 7,8% 15
KDH 6,2% 12
Aliancia 4,3%  
Republika 3,8%  
ĽSNS 3,5%  
SNS 3,4%  
Za ľudí 3,1%  
Dobrá voľba 1,9%  
Spolu 1,9%  
Maďarské fórum 0,7%  
KSS 0,3%  
Socialisti.sk 0,1%  
Život - národná strana 0,1%  
Práca slovenského národa 0,1%  
Strana zelených 0,1  twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies