Prieskum odhalil, že takmer polovica Slovákov považuje rok 2021 za horší ako očakávala

NETKY.SK • 30 December 2021, 09:18 • 2 min
Prieskum odhalil, že takmer polovica Slovákov považuje rok 2021 za horší ako očakávala

BRATISLAVA – Takmer polovica obyvateľstva Slovenska (49 %) považuje z pohľadu svojho osobného života rok 2021 za horší, ako očakávala na jeho začiatku. Viac ako pätina obyvateľstva ho dokonca hodnotí ako výrazne horší. Vyplýva to z prieskumu, ktorý na prelome novembra a decembra 2021 realizovala agentúra Go4insight.

slovakia

left justify in out

„Za lepší, ako si mysleli na jeho začiatku, považuje rok 2021 iba 12% slovenskej populácie. Pre 39 % oslovených bol končiaci sa rok približne rovnaký v porovnaní s očakávaniami v januári 2021,“ uviedol Rastislav Kočan z agentúry realizujúcej prieskum.

 

Pripomenul, že už druhýkrát za sebou je hodnotenie roka prevažne negatívne, v porovnaní s rokom 2020 sa však vnímanie tohto roka o niečo zlepšilo. „Predovšetkým v roku 2021 klesol podiel tých, pre ktorých bol súčasný rok horší, ako boli očakávania na jeho začiatku. Podiel 'pozitívne prekvapených' rokom 2021 však zostal pomerne nízky,“ priblížil.

 

img

 

Tí, pre ktorých bol rok 2021 napokon lepší, ako očakávali, vychádzali pri svojom pozitívnom hodnotení najmä zo zlepšenia z pohľadu svojej rodiny či partnerských vzťahov. Dôvodom spokojnosti s končiacim sa rokom bol tiež osobný život – nové zážitky a skúsenosti a tiež zlepšenie finančnej situácie. Respondenti, ktorí uviedli, že rok 2021 bol ešte horší, ako si mysleli na jeho začiatku, zdôvodňovali svoje hodnotenie najčastejšie politickou situáciou v krajine a vplyvom pandémie na atmosféru v spoločnosti. V prieskume odpovedalo na prelome novembra a decembra 1 000 respondentov vo veku 15 - 79 rokov. Prieskum bol realizovaný metódou multimode – kombináciou osobného a online dopytovania.

 

 Možno vás zaujme: Záchranári zasahujú počas Silvestra najmä pre alkohol a pyrotechnikutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies