Čo si myslí Vladimír Lengvarský o Matovičovej kritike?

NETKY.SK • 25.10 • Čítanie 2 min

BRATISLAVA - Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský okomentoval súčasnú situáciu v zdravotníctve. Ku kritike Igora Matoviča sa vyjadril veľmi striedmo.

slovakia

left justify in out

Vladimír Lengvarský hodnotí situáciu v nemocniciach ako „stabilnú“ a „pod kontrolou“. Podľa jeho slov sa na umelej pľúcnej ventilácii v súčasnosti nachádza 122 osôb. Riaditelia nemocníc prispôsobujú svoj lôžkový fond aktuálnej situácii v danom okrese, povedal v pondelok.

 

img

 

Na margo kritiky Igora Matoviča Lengvarský povedal, že ide o Matovičov osobný názor. "Som nominant tejto strany. Čítal som to prvý raz v sobotu (23. 10.). Pokiaľ si s kolegami nevyjasníme stanoviská, tak sa k tomu nebudem vyjadrovať," povedal.

 

 

Možno vás zaujme: OĽANO už čoskoro zvolá snem. Dôjde k personálnym čistkám?

 

Opäť vylúčil možnosť plošného testovania. Zopakoval, že sa taktiež znova budú vyhodnocovať obmedzenia pre očkovaných vyplývajúce z COVID automatu. "Pokiaľ bude nutné a dohodneme sa na tom s hygienikmi a epidemiológmi, tak sa COVID automat môže zmeniť. Nevylučujem to. V tejto chvíli je však situácia taká, akú sme očakávali, a na to je aj súčasný COVID automat prispôsobený," dodal s tým, že nechce zavádzať žiadne obmedzenia pohybu.

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona