Pri Čemernom vznikla čierna skládka, škoda dosiahla 1,4 milióna eur

NETKY.SK • 5 Jún 2019, 16:12 • 2 min
Pri Čemernom vznikla čierna skládka, škoda dosiahla 1,4 milióna eur

VRANOV NAD TOPĽOU – Doposiaľ neznámy páchateľ vytvoril v katastri obce Čemerné (okres Vranov nad Topľou) nelegálnu skládku s odpadom.

slovakia

left justify in out

Podľa polície tým štátu spôsobil škodu vo výške viac ako 1,4 milióna eur. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová s tým, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou vedie v tejto súvislosti trestné stíhanie pre zločin neoprávneného nakladania s odpadmi.

 

img

 

„Zatiaľ neznámy páchateľ uskladnil na niekoľkých parcelách pri obci Čemerné odpad rôzneho druhu. Išlo napríklad o pneumatiky, rôzny stavebný materiál a odpad zo stavieb a demolácií, tiež drevo, plasty, výkopovú zeminu, ale aj biologicky rozložiteľný odpad. Na skládke sa nachádzali aj staré vozidlá a rozličné dopravné prostriedky, šatstvo i zmesový komunálny odpad," vymenovala Ligdayová.

 

Zákon pri tomto zločine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies