Na troch farmách v Poľsku sa objavila vtáčia chrípka

NETKY.SK • 2 Január 2020, 07:54 • 2 min
Na troch farmách v Poľsku sa objavila vtáčia chrípka

VARŠAVA - Poľské úrady potvrdili vo včerajších hodinách výskyt vysokonákazlivej vtáčej chrípky na hydinových farmách vo východnej časti krajiny. V dôsledku nákazy bude nutné utratiť až 40 000 kusov hydiny.

slovakia

left justify in out

Prvý prípad

Ide o prvé prípady vtáčej chrípky v Poľsku - podľa údajov Eurostatu najväčšieho producenta a vývozcu hydinového mäsa v Európe - od roku 2017. 

 

img

 

Zóna postihu

Predseda poľského združenia chovateľov živej hydiny a vývozcov hydinového mäsa Andrzej Danielak uviedol, že vírus vtáčej chrípky sa zrejme vyskytol až na troch farmách, čo ohrozuje 350 000 kusov vtáctva v zóne v okruhu troch kilometrov okolo postihnutého chovu.

 

img

 

Nákazlivé aj pre človeka

Úrady v Lubelskom vojvodstve ešte v utorok oznámili, že veterinárni experti pristúpili ku krokom zameraným na vyhubenie vírusu s tým, že zaznamenali kmeň vtáčej chrípky H5N8, ktorý môže byť nebezpečný aj pre človeka.

 

img

 

Blokovanie cesty

Úrady uviedli, že v súvislosti s mimoriadnou situáciou sa uskutočnilo niekoľko stretnutí. Na zábere súkromnej televízie Polsat je vidieť, ako policajné autá v oblasti blokujú cestu.

 

img

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies