Ochorenie COVID-19 sa stáva pandémiou nezaočkovaných, ktorí sú pre koronavírus ľahkou korisťou

NETKY.SK • 29 Júl 2021, 19:33 • 2 min
Ochorenie COVID-19 sa stáva pandémiou nezaočkovaných, ktorí sú pre koronavírus ľahkou korisťou

BRATISLAVA - COVID-19 sa stáva pandémiou nezaočkovaných. Na sociálnej sieti na to poukázal Inštitút pre stratégie a analýzy (ISA), opiera sa pritom o dáta z mája a júna tohto roka.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Za toto obdobie bolo na Slovensku nakazených koronavírusom celkovo 18 135 ľudí, z toho 91 percent nebolo zaočkovaných. Ďalších 7 percent bolo zaočkovaných prvou dávkou vakcíny a dve percentá boli plne zaočkované

 

Aj v ostatných krajinách, napríklad vo Francúzsku a v Holandsku, sú medzi nakazenými prevažne nezaočkovaní. Ako ukazujú dáta z Anglicka, očkovanie je najúčinnejšou ochranou aj proti nákazlivejšiemu delta variantu.

 „Fakty a čísla nepustia. Očkovanie je naozaj jediný efektívny nástroj v boji s pandémiou. Tá nás, žiaľ, bude trápiť dovtedy, kým nedosiahneme väčšinu zaočkovanej populácie,“ doplnil na sociálnej sieti premiér Eduard Heger.

 

Nezaočkovaní ľudia sú stále ľahkou korisťou pre vírus, reaguje predseda vlády na dáta o nakazených z mája a júna.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies