Prezidentka ocenila vojakov, ktorí sa vyznamenali v čase pandémie koronavírusu

NETKY.SK • 4 Máj 2021, 15:30 • 2 min
Prezidentka ocenila vojakov, ktorí sa vyznamenali v čase pandémie koronavírusu

BRATISLAVA - Zuzana Čaputová dnes na nádvorí Prezidentského paláca udelila vyznamenanie Za statočnosť ôsmim príslušníkom Ozbrojených síl. Ocenila tak ich pomoc počas prvej aj druhej vlny boja s pandémiou ochorenia COVID-19.

slovakia

left justify in out

Prezidentka poukázala na to, že vojaci a vojačky v dôležitých chvíľach rozšírili kľúčové kapacity štátu, keď dlhé mesiace pracovali ako zdravotníci, telefonisti, vodiči či správcovia poriadku.

„Pomoc sa k nám dostávala aj vďaka ženám i mužom vo vojenských rovnošatách, vďaka vám, ktorí ste aj za cenu ohrozenia vlastného života alebo zdravia i zdravia svojich rodín zachraňovali životy spoluobčanov. Príslušníci ozbrojených síl boli v najťažších chvíľach zápasu, ktorý ešte nie je dobojovaný, vždy v prvej línii. Všetkým vám za to úprimne ďakujem,“ uviedla prezidentka.

 „Vaše nasadenie muselo byť pre vás veľmi náročné, ale obstáli ste na výbornú. Aj ľudia, ktorí doteraz možno nedokázali doceniť zmysel a význam ozbrojených síl v našej spoločnosti, už stratili akékoľvek pochybnosti,“ povedala v príhovore Čaputová. Hlavu štátu veľmi teší, že armáda si v očiach verejnosti uchováva vysokú mieru dôveryhodnosti. „Dnešnú slávnostnú udalosť preto vnímam ako aj spoločenské ocenenie záslužnej práce príslušníkov ozbrojených síl pre našu vlasť,“ povedala Čaputová.

 

Podobný článok: Zuzana Čaputová si v Brezovej pod Bradlom pripomenula pamiatku generála M. R. Štefánika

Na slávnostnom ocenení vojakov sa zúčastnil aj minister obrany Jaroslav Naď a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský spolu s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Danielom Zmekom. Tí si na úvod minútou ticha pripomenuli všetky obete pandémie COVID-19.

Medzi ocenenými je čatár, Marek Sovský, mladší technik Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre. Ďalším je slobodník Juraj Černota, starší ostreľovač 12. mechanizovaného práporu v Nitre. Nasledovala slobodníčka Patrícia Kuchárová, staršia kuchárka práporu ISTAR v Prešove. Ďalšou ocenenou bola rotná Ivana Kováčová, zdravotníčka oddelenia urgentnej starostlivosti poľnej nemocnice OS SR. Ďalej rotmajster Pavol Janešík, zdravotník oddelenia urgentnej starostlivosti poľnej nemocnice OS SR, major číslo 410 757, príslušník síl pre špeciálne operácie, brigádny generál Ladislav Dovhun, ktorý je zástupca veliteľa vzdušných síl OS SR a čatár Peter Pápež, mladší zdravotník Čestnej stráže prezidenta SR.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies