Prezenčne sa v školách vzdeláva vyše 84 % žiakov

NETKY.SK • 9 Február 2022, 13:46 • 2 min
Prezenčne sa v školách vzdeláva vyše 84 % žiakov

BRATISLAVA – Počas stredajšieho rokovania vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Dáta rezortu školstva nahlásilo cez 90 percent škôl.

slovakia

left justify in out

„Po dlhej dobe nám klesol počet žiakov v dištančnej výučbe a stúpol počet tých, ktorí sa vzdelávajú prezenčne,“ povedal minister školstva. K tejto zmene podľa neho prispela aj karanténa skrátená na päť dní. Aktuálne sa tak žiaci rýchlejšie vracajú do tried a počet žiakov, ktorí sa vzdelávajú v škole, rastie. Dištančne sa vzdeláva 15,4 percenta žiakov. „Môžem konštatovať, že v školstve sa krivka už pravdepodobne zlomila a ja predpokladám, že kontinuálne bude stagnovať alebo bude klesať,“ povedal minister školstva.

 

img

 

Minulý týždeň sa urobilo vyše 617 000 samotestov. „Pozitivita opätovne klesla na 2,9 percenta,“ povedal minister školstva. Skonštatoval, že uplynulý týždeň evidovali dve tretiny škôl, ktoré nemali žiadnu triedu v karanténe. Aktuálne ochorenie COVID-19 rezort školstva eviduje u 5,1 percenta zamestnancov a 2,7 percenta žiakov. Zaočkovanosť 10 až 14-ročných žiakov je aktuálne podľa ministra školstva 15,5 percenta, medzi 15 až 17-ročnými je zaočkovaných 38,6 percenta žiakov.

 

Minister školstva mieni, že po jarných prázdninách už bude potrebný len režim individuálnej izolácie pozitívne testovaných školákov a do karantény už nebudú musieť ísť tí, ktorí sa dostali do kontaktu s pozitívnym. „Do jarných prázdnin, predpokladám, ostaneme pri súčasných nastavených pravidlách, po prázdninách budú, verím, tie čísla také dobré, že hlavný hygienik vydá pokyn, že do izolácie budú musieť ísť len tie deti, ktoré budú pozitívne,“ dodal.

 

Možno vás zaujme: Počet sporiteľov v druhom pilieri presiahol 1,7 miliónatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies