Premýšľate, akou pochúťkou ozvláštniť tohtoročný veľkonočný stôl? Čím prekvapiť rodinu či priateľov?

NETKY.SK • 9 Apríl 2023, 16:00 • 2 min
Premýšľate, akou pochúťkou ozvláštniť tohtoročný veľkonočný stôl? Čím prekvapiť rodinu či priateľov?

Premýšľate, akou pochúťkou ozvláštniť tohtoročný veľkonočný stôl? Čím prekvapiť rodinu či priateľov? Skúste čokoládové hniezda s Jelly Beans, ktoré sú jednoduché na prípravu a lahodné na jazyku.

slovakia

left justify in out

Ingrediencie :

 

Na 5-6 hniezd budete potrebovať:

120 g horkej čokolády
25 g masla
70 g solených tyčiniek
Haribo Jelly Beans

 

Postup:

 

Čokoládu pokrájajte na malé kúsky a spolu s maslom rozpusťte vo vodnom kúpeli na hladkú a tekutú čokoládovú omáčku. Solené tyčinky rozlomte či pokrájajte na menšie kúsky a nasypte do rozpustenej čokolády. Následne premiešajte, aby boli všetky tyčinky kompletne pokryté čokoládou.

Na tanier vystlaný papierom na pečenie vytvarujte pomocou lyžice či prstov malé hniezda. Nezabudnite urobiť v strede jamku na cukríky. Hotové vytvarované hniezda nechajte aspoň hodinu stuhnúť v chladničke. Je totiž nutné, aby bola všetka čokoláda kompletne stuhnutá pred tým, než budete hniezda plniť.

Hneď, ako sú hniezda stuhnuté, môžete sa pustiť do plnenia. My odporúčame cukríky Jelly Beans, ktorých chuť vytvára dokonalú symbiózu práve s čoko hniezdami.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies