V kostoloch Bratislavskej arcidiecézy bude v nedeľu Svätomartinská zbierka

NETKY.SK • 12 November 2022, 10:34 • 2 min
V kostoloch Bratislavskej arcidiecézy bude v nedeľu Svätomartinská zbierka

BRATISLAVA - V nedeľu 13. novembra bude pri všetkých svätých omšiach v kostoloch Bratislavskej arcidiecézy dobročinná Svätomartinská zbierka. Ide o tradičnú zbierku v arcidiecéze, ktorá sa realizuje každoročne pri príležitosti slávnosti patróna arcidiecézy sv. Martina.

slovakia

left justify in out

Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska na svojom webe. Veriaci svojimi príspevkami podporili množstvo užitočných projektov na Slovensku i v zahraničí. Tentoraz je výnos zbierky určený na nákup nového mamografu pre Onkologický ústav sv. Alžbety v Bratislave a na nákup polohovacích postelí pre Nemocnicu Milosrdných bratov v Bratislave. Prvá Svätomartinská zbierka sa uskutočnila v roku 2009. Jej výťažok bol určený na pomoc spoločenstvu Cenacolo v Kráľovej pri Senci, čiže na pomoc ľuďom na ceste oslobodenia sa z rôznych škodlivých závislostí. Vyzbieralo sa vyše 73.889 eur. Zbierka vlani vyniesla 138.900 eur. Za tieto financie sa podporila výstavba zariadenia pre seniorov v obci Hrušky, ktorí si po tornáde na Morave sami nedokázali obnoviť svoje zničené domy. 
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Martin Petras
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies