Premiér SR Peter Pellegrini vyjadril záujem o rekonštrukciu vysokoškolských internátov

NETKY.SK • 7 Máj 2019, 13:35 • 2 min
Premiér SR Peter Pellegrini vyjadril záujem o rekonštrukciu vysokoškolských internátov

BRATISLAVA - Na rekonštrukciu vysokoškolských internátov bolo vyčlenených 50 miliónov eur. Aj z tohto dôvodu bude v blízkej budúcnosti premiéra SR Petra Pellegriniho zaujímať, ako sa postupuje pri ich obnove. Počas dnešného dňa sa takto vyjadril po stretnutí so zástupcami Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ).

slovakia

left justify in out

"Aj študenti, ktorí sa rozhodujú na Slovensku študovať, berú do úvahy nielen kvalitu našich profesorov a meno našich univerzít, ale aj to, v akom prostredí budú žiť, pripravovať sa a tráviť svoj voľný čas. Je dôležité, aby sme pokračovali v masívnej obnove školských internátov," vyjadril sa Pellegrini.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

internátny večer IV #vecer #naterase #atriaky #mlynskadolina #internaty #bratislava #slovensko🇸🇰

Príspevok, ktorý zdieľa Matus Istona (@matus.istona),

 

Podľa jeho slov je potrebné si ozrejmiť, akou cestou a kam smeruje rekonštrukcia vysokoškolských internátovv našekj krajine. Na rekonštrukciu bolo počas minulého roka vyčlenených 50 miliónov eur.

 

"Niektoré univerzity idú veľmi pekným tempom. U niektorých to ide horšie a pomalšie, a preto si musíme povedať, aký je aktuálny stav, koľko peňazí ešte treba, kto ich je schopný absorbovať a kto nie, či ich nie je potrebné presunúť na iné univerzity, alebo ako oceniť tých šikovnejších," poznamenal Pellegrini.

 

img

 

Rada vysokých škôl pozostávajúca zo študentov vníma pozitívne, že sa rekonštrukcia internátov začala. "Bavili sme sa o tom, že v prípade, že niektorá univerzita potrebuje viac finančných prostriedkov alebo zistíme, že tie peniaze do budúcna, možno na ďalšie volebné obdobie, dokážu pomôcť, tak premiér a vláda sú otvorení rokovať možno aj o ďalších finančných prostriedkoch,"  dodal na záver predseda ŠRVŠ Bálint Lovász.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies