Premiér chce tvrdo trestať zdravotnícke zariadenia, ktoré protekčne zaočkujú svojich "známych"

NETKY.SK • 12 Január 2021, 20:55 • 2 min
Premiér chce tvrdo trestať zdravotnícke zariadenia, ktoré protekčne zaočkujú svojich "známych"

BRATISLAVA - Ak si niekto myslí, že si urobí biznis z protekčného očkovania svojich známych, tak je na veľkom omyle, napísal predseda vlády SR Igor Matovič v príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísal premiér Igor Matovič (OĽaNO). Doplnil, že požiadal ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO), aby do stredy (13. januára) prišli jeho legislatívci s takou zmenou, ktorá umožní udeliť pokutu desaťtisíc eur za každé zlyhanie tomu zdravotníckemu zariadeniu, ktoré kohokoľvek uprednostní alebo zaočkuje bez náležitej evidencie.

 Podľa Národnej stratégie očkovania proti ochoreniu COVID-19 majú byť v prvej vlne zaočkovaní zdravotníci, študenti medicíny spĺňajúci kritériá pre zdravotníkov, pracovníci domovov sociálnych služieb pre dôchodcov, policajti, vojaci či pracovníci kritickej infraštruktúry.

 

Prečítajte si viac: Zaočkovaná Dominika Cibuľková prijala výzvu rezortu zdravotníctva, je pripravená pomôcť zdravotníkom v prvej líniitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies