Prehliadky na Bojnickom zámku poukážu na symboliku tmy a svetla

NETKY.SK • 11 Október 2023, 18:00 • 2 min
Prehliadky na Bojnickom zámku poukážu na symboliku tmy a svetla

BOJNICE - Netradičný pohľad na symboliku tmy a svetla prostredníctvom mýtov, symbolov a alegórií ponúknu prehliadky Bojnického zámku po zotmení, ktoré pripravilo Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice. Návštevníci ich budú môcť absolvovať 30. a 31. októbra, informovala PR manažérka múzea Petra Gordíková.

slovakia

left justify in out

"Takmer hodinová špeciálna prehliadka povedie z hradnej priekopy cez Francúzsky park a hrobku do priestorov Stredného hradu," načrtla Gordíková.

Jednotlivé zastavenia prehliadkovej trasy podľa nej oboznámia návštevníkov Bojnického zámku s najstaršou archeologickou minulosťou hradného kopca, históriou sezónnych sviatkov, ako aj symbolikou ukrytou v zbierkových predmetoch múzea.

Vstupy naplánovalo múzeum v čase od 17.00 h do 19.00 h. Prehliadky sa budú začínať netradične v priekope Bojnického zámku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR Foto: bojnicecastle.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies