Petržalka chce poriadny štadión a Fortuna ligu do piatich rokov

NETKY.SK • 15 Január 2019, 12:32 • 2 min
Petržalka chce poriadny štadión a Fortuna ligu do piatich rokov

BRATISLAVA - Druholigový slovenský futbalový klub FC Petržalka sa postupnými krokmi chce vrátiť ku svojim najslávnejším časom, keď ešte pod názvom Artmedia Petržalka v sezóne 2007/2008 vybojoval slovenské double. Hoci v sezóne 2009/2010 začal pád bratislavského klubu z najvyššej súťaže postupne až do piatej ligy, v súčasnosti sú "čierno-bieli" účastníkom II. ligy a po jesennej časti súťaže figurujú s 26 bodmi na priebežnej 6. pozícii.

slovakia

left justify in out

Návrat do Fortuna ligy je podľa generálneho manažéra klubu Andreja Kalinu zatiaľ nereálny. "Momentálne nad postupom nepremýšľame. Nemáme zatiaľ poriadny štadión. Keď ho mať budeme, môžeme reálne uvažovať nad postupom do najvyššej súťaže," povedal Kalina v rozhovore pre web profutbal.sk a doplnil, že táto méta by sa mohla reálne naplniť o päť rokov.

 

"Do piatich rokov chceme hrať najvyššiu súťaž. Záleží to na novom štadióne. Keď sa to podarí, budeme intenzívne pracovať na ďalšom partnerovi, s ktorým by sme finančne zvládli Fortuna ligu."

Nové zázemie pre klub sa pritom podľa jeho slov už črtá. Plochu pre nový štadión má už klub vyhliadnutú. "Rokujeme o ňom, mal by byť určite v Petržalke. Je tu jedna zaujímavá voľná plocha, ktorá je určená pre športovisko. Je to kúsok od nášho súčasného štadióna. Stánok by mal mať kapacitu pre 5-8 tisíc divákov," priblížil Kalina. Zdôraznil, že klub neuvažoval nad možnosťou hrať domáce zápasy na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ), ktorý bude pre domáce účely využívať ŠK Slovan Bratislava.

 

"Už sme boli svedkami, keď Petržalka nehrala v Petržalke. Divácky záujem o klub nebol. Nový štadión musí byť v Petržalke," dodal generálny manažér bratislavského mužstva.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies