Predseda predstavenstva bratislavského letiska končí, stratil ministrovu dôveru

NETKY.SK • 17 Máj 2021, 21:55 • 2 min
Predseda predstavenstva bratislavského letiska končí, stratil ministrovu dôveru

BRATISLAVA - Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal odvolá predsedu predstavenstva bratislavského letiska Mateja Hambálka.

slovakia

left justify in out

Dôvodom je strata dôvery, ale aj neuspokojivé vysvetlenie pochybností pri manažérskych rozhodnutiach, o ktorých ministerstvo dopravy informovalo minulý týždeň.

 

Rezort vyhlási výberové konanie

O novom šéfovi Letiska M. R. Štefánika bude rezort dopravy informovať verejnosť v najbližších dňoch. Ako ďalej informoval hovorca ministerstva Ivan Rudolf, na uvoľnené miesto člena predstavenstva sa uskutoční výberové konanie.

Posledné zmeny vo vedení bratislavského letiska boli vykonané začiatkom apríla. Minister Doležal nevidel pri vymenovaní Mateja Hambálka do čela letiska problém v tom, že je synom poslanca Národnej rady SR Augustína Hambálka za stranu Smer-SD.

 

Priznal však, že pri menovaní bol nedôsledný. Poďakoval sa médiám, že urobili hĺbkovú lustráciu, vďaka čomu sa pozreli na ministerstve na minulosť šéfa predstavenstva a generálneho riaditeľa bratislavského letiska detailnejšie.

 

Konflikt záujmov

Minister minulý týždeň potvrdil, že v prípade Mateja Hambálka existujú viaceré podozrenia z možných konfliktov záujmov, ktoré siahajú do minulosti. Matej Hambálek preto dostal možnosť, aby vysvetlil všetky nejasnosti.

Matej Hambálek pôsobil v predstavenstve bratislavského letiska od roku 2018 ako nominant vlády Petra Pellegriniho. V rezorte dopravy pôsobil od roku 2008.

 

Okrem iného sa podieľal na príprave projektov R1 okolo Nitry a Banskej Bystrice a na severnej D1. Okrem R1 však vláda premiérky Ivety Radičovej ostatné zastavila pre nedostatočnú prípravu a podozrenia z predraženia.

 

Od roku 2012 do 2016 pracoval Matej Hambálek aj v Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, kde bol riaditeľom odboru riadenia logistiky a nákupu.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies