Svetový šampión absolvuje premiéru v RFA: Náš zápas bude poriadna lakťová sekanica!

NETKY.SK • 30 Máj 2023, 18:00 • 2 min
Svetový šampión absolvuje premiéru v RFA: Náš zápas bude poriadna lakťová sekanica!

Reprezentant bratislavského Hanuman Gymu Marco Novák má pred sebou premiéru v organizácii Real Fight Aréna. Jeho súperom bude český thaiboxer Štěpán Guba, ktorý sa naposledy predviedol takticky dokonalý výkon na RFA Ring Tour v Trnave.

slovakia

left justify in out

Novák pred domácim publikom očakáva napínavý súboj, v ktorom si obaja thaiboxeri budú chcieť presadiť svoju hru. Zápas Novák vs. Guba bude súčasťou RFA 11 v Bratislave. Celý turnaj prebehne 10. júna a lístky naň sú dostupné v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

 

Od filmov až po titul majstra sveta

Veľká časť zápasníkov sa dala na dráhu bojových umení práve vďaka filmom s podobnou tematikou. Podobný prípad je aj sympatický Slovák, ktorý si zamiloval úpolové športy už ako malý chlapec. „V detstve som sledoval rôzne videá bojových športov a filmy na internete alebo v televízii. Páčilo sa mi to, tak som si povedal, prečo to neskúsiť,“ opísal svoj prvý kontakt s bojovými umeniami.

 

img

 

V thajskom boxe nazbieral veľké množstvo svetových úspechov, medzi ktorými vyčnievajú tituly majstra sveta WKU a WMC. Okrem Muay Thai si vyskúšal aj MMA, kde medzi profesionálmi má skóre 2-0. „Či už MMA alebo thaibox, záleží hlavne od prípadnej ponuky. Určite ale budem vždy viac thaiboxer než MMA zápasník. Thaibox bude vždy moja srdcovka,“ povedal Marco Novák.

 

Motivácia je titul

Vo váhe do 70 kilogramov sa v titulovom zápase predstavia Tadeáš Růžička a Jacob Mikula, ktorý si svoju šancu vybojoval na RFA 9. Práve s Růžičkom si Novák už dvakrát zmeral sily a v oboch prípadoch vyšiel ako porazený. Prípadný zápas s Mawarom je určite niečo, čo by Marca po prípadnom víťazstve zaujímalo.

 

„Motivácia je samotný titul a nie ten, kto ho bude vlastniť. Tadeášovi mám určite čo vracať, takže ak by som sa dopracoval až k titulu, bolo by super, ak by to bolo práve proti nemu,“ vyhlásil pred jeho súbojom na RFA 11.

 

img

 

Lakťová sekanica v Bratislave

Ešte pred potenciálnym duelom s Růžičkom bude musieť Marco Novák zvládnuť inú prekážku. Ňou je Štěpán Guba, ktorý je typovo veľmi podobný thaiboxer ako Novák. „Štěpán je tvrdý ortodoxný thaiboxer, podobne ako ja. Zápas by mohol byť poriadna lakťová sekanica, ale uvidíme, čo samotný zápas prinesie a ako sa bude vyvíjať,“ predpovedá Marco Novák.

 

Na strane slovenského reprezentanta by mohlo byť publikum, čo si uvedomuje aj sám Bratislavčan: „Veľmi rád zápasím pred domácim publikom, ktoré vie naozaj pomôcť poriadnym hukotom a vyburcovať k lepším výkonom. Takže dúfam, že fanúšikov dôjde čo najviac,“ vyzval svojich priaznivcov, aby ho prišli podporiť 10. júna do bratislavského Domu Športu. Lístky sú dostupné v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies