Predseda NR SR R. Sulík na prvej návšteve Česka, do parlamentu prišiel peši

NETKY.SK • 20 September 2010, 11:08 • 2 min
Predseda NR SR R. Sulík na prvej návšteve Česka, do parlamentu prišiel peši

Predseda NR SR R. Sulík na prvej návšteve Česka, do parlamentu prišiel peši

slovakia

left justify in out

img

Stretnutím s predsedníčkou českej Poslaneckej snemovne Miroslavou Němcovou (ODS) sa dnes v Prahe začal pracovný program predsedu Národnej rady SR Richarda Sulíka (SaS). Ten dnes do budovy dolnej komory českého parlamentu prišiel netradične peši.
      V rámci prvej oficiálnej návštevy Českej republiky Sulíka prijme aj český prezident Václav Klaus a predseda Senátu, hornej parlamentnej komory, Přemysl Sobotka (ODS).
      Jednou z tém, o ktoré by sa mohli českí partneri počas schôdzky s Richardom Sulíkom zaujímať, môžu byť aj skúsenosti SR s referendami. Česká ústava inštitút referenda pozná, ale kvôli nezhodám politikov už druhú dekádu chýba zákon, na základe ktorého by sa mohli referendá vyhlasovať. V ČR sa doteraz konalo referendum iba raz – pred vstupom do Európskej únie. Poslanci vtedy umožnili všeľudové hlasovanie schválením jednorazového zákona iba pre toto jedno referendum.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies