Predaj Auparku v Bratislave už skúma Protimonopolný úrad SR

NETKY.SK • 29 Apríl 2021, 14:29 • 2 min
Predaj Auparku v Bratislave už skúma Protimonopolný úrad SR

BRATISLAVA - Protimonopolný úrad SR už skúma oznámený predaj bratislavského nákupného centra Aupark. V tejto veci už začal správne konanie.

slovakia

left justify in out

Aktuálna situácia 

Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby môžu k transakcii predložiť svoje pripomienky, námietky či informácie. Úrad ich zároveň žiada, aby tak urobili čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa nimi mohol zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie.

 

img


Bratislavský Aupark kupuje za 450 mil. eur spoločnosť WOOD & Company, a to od firmy Unibail-Rodamco-Westfield. WOOD & Company ako líder transakcie spolu so svojím joint venture partnerom Tatra Asset Management najprv získa 60-percentný podiel. Zostávajúcich 40 percent sa prevedie postupne v dohodnutých podieloch v rokoch 2022, 2023 a 2024. Akvizíciou Auparku sa spoločnosť WOOD & Company stáva druhým najväčším vlastníkom kancelárskych a nákupných centier v Bratislave a Prahe.

 

 

Dohodnuté strany 
Aupark Bratislava je nákupným centrom s hrubou prenajímateľnou plochou 59 600 štvorcových metrov a návštevnosťou 11,8 milióna ľudí (v roku 2019). WOOD & Company je investičná skupina, ktorá sa zameriava na poskytovanie transakčného poradenstva, poradenstva v oblasti korporátnych financií, obchodovanie s cennými papiermi a správu aktív. Spoločnosť bola založená v roku 1991 a má kancelárie v šiestich európskych mestách vrátane centrály v Prahe a oddelenia investičného bankovníctva v Bratislave.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies