Pre tenistku Schmiedlovú je Slovinka Miličová neznámou, Hrunčáková chcela hrať druhá

NETKY.SK • 11 Apríl 2024, 15:48 • 2 min
Pre tenistku Schmiedlovú je Slovinka Miličová neznámou, Hrunčáková chcela hrať druhá

BRATISLAVA - Slovenská tenisová jednotka Anna Karolína Schmiedlová a slovinská dvojka Ela Nala Miličová nastúpia v piatok (12. 4.) o 15.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre kvalifikačného duelu Pohára Billie-Jean Kingovej.

slovakia

left justify in out

V druhom singli si na harde v bratislavskom NTC zmerajú sily Viktória Hrunčáková a Veronika Erjavečová. Rozhodol o tom štvrtkový (11. 4.) žreb.

Sobotňajší (13. 4.) program otvorí o 12.00 h súboj tímových jednotiek Schmiedlovej a Erjavečovej. Nasledovať bude zápas tímových dvojok Hrunčákovej a Miličovej.

Do záverečnej štvorhry nominoval slovenský kapitán Matej Lipták pár Hrunčáková, Tereza Mihalíková, v slovinskom drese by sa mali predstaviť Pia Lovričová a Nina Potočniková.

 

Lipták dal príležitosť Schmiedlovej a Hrunčákovej

Víťaz bratislavského stretnutia postúpi na novembrový finálový turnaj v Seville. Slovinky pricestovali bez dvoch rebríčkovo najvyššie postavených hráčok Tamary Zidanšekovej a Kaji Juvanovej. Slovenský kapitán Matej Lipták sa vo dvojhrách rozhodol dať príležitosť Schmiedlovej a Hrunčákovej.

„Nebolo to jednoduché rozhodovanie, všetky štyri hráčky sú v dobrej forme. Rozhodol som sa napokon pre Kaju a Viki aj na základe počtu odohratých zápasov v tejto tímovej súťaži a skúseností. Dúfam, že obe ukážu na kurte kvalitu,“ povedal.

Očakával, že Slovinci ako druhú singlistku zvolia mladú 18-ročnú Miličovú a že kapitán hostí zariskuje, na jeho mieste by som zrejme urobil to isté.

Slovenky nechcú svoje súperky podceniť

Schmiedlová počítala s tým, že bude líderkou slovenského tímu.„Dúfam, že to s Viki zvládneme a po prvom dni budeme viesť 2:0. Slovinky v žiadnom prípade nemôžeme podceniť. Pre mňa sú neznámou, nestretávala som sa s nimi na turnajoch,“ priblížila.

Platí to podľa jej slov aj o Ele Nale Miličovej. „Poznajú ju skôr naše juniorky, takže skúsim o nej zistiť nejaké informácie. Na papieri sme favoritkami, no musíme to potvrdiť na kurte,“ zdôraznila najlepšia slovenská singlistka.

Hrunčáková je rada, že nastúpi na dvorec ako druhá.„Priznám sa, že radšej hrám druhú rundu. Teší ma, že to takto vyšlo. Dúfam, že Kajka získa prvý bod a bude sa mi hrať ľahšie,“ uviedla.

S Erjavečovou vlani prehrala na turnaji v Maribore v zápase, ktorý mala podľa nej dobre rozbehnutý. „V domácom prostredí sa pokúsim o odplatu. Erjavečová sa na kurte veľmi dobre pohybuje a dokáže vrátiť veľa loptičiek, ja sa však cítim teraz veľmi dobre. Verím, že ak predvediem svoju hru, podarí sa mi ju zdolať,“ dodala Hrunčáková.

 

Kvalifikačný duel Pohára Billie-Jean Kingovej (Slovensko – Slovinsko)

 

piatok (12. 4.) o 15.00 h
– Anna Karolína Schmiedlová – Ela Nala Miličová
– Viktória Hrunčáková – Veronika Erjavečová

sobota (13. 4.) o 12.00 h
– Anna Karolína Schmiedlová – Veronika Erjavečová
– Viktória Hrunčáková – Ela Nala Miličová
– Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková – Pia Lovričová, Nina Potočnikovátwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / TASR, Foto: STZ (na titulnej foto zľava tenistky Rebeka Šramková, Anna Karolína Schmiedlová a kapitán Matej Lipták)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies