Pre chrípku zatvorili v Nitrianskom kraji prvú materskú školu

NETKY.SK • 24 November 2017, 12:55 • 2 min
Pre chrípku zatvorili v Nitrianskom kraji prvú materskú školu

NITRA - Chorobnosť na chrípku v Nitrianskom kraji je na vzostupe. Podľa informácií z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre bolo v tomto týždni zaznamenaných 6819 akútnych respiračných ochorení.

slovakia

left justify in out

Z toho šlo o chrípku v 823 prípadoch. „Predstavuje to nárast o 22,4 percenta oproti minulému kalendárnemu týždňu,“ uvádza sa v správe RÚVZ. Najviac chorých bolo v skupine nula až päťročných detí. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 154 osôb.

 

Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 46,1 percenta zápalov prínosových dutín, 6,5 percenta zápalov pľúc a 47,4 percenta zápalov stredného ucha. „Ochorenia hlásilo 70 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 59 percent lekárov pre dospelých. V okrese Levice bol prerušený výchovno-vzdelávací proces v jednej materskej škole,“ informoval RÚVZ v Nitre.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies