Pracovníci továrne spustošenej tornádom v USA žalujú spoločnosť

NETKY.SK • 17 December 2021, 07:53 • 2 min
Pracovníci továrne spustošenej tornádom v USA žalujú spoločnosť

MAYFIELD - Žalobcovia obviňujú spoločnosť z porušovania bezpečnostných noriem na pracovisku. Spoločnosť aj napriek hroziacemu nebezpečenstvu nechala svojich zamestnancov v práci.

slovakia

left justify in out

Zamestnanci firmy na výrobu sviečok v americkom meste Mayfield podali žalobu na svojho zamestnávateľa. Zakázal im odísť z práce domov skôr, hoci sa k továrni blížilo ničivé tornádo. Živel si vyžiadal životy ôsmich pracovníkov. Informovala o tom agentúra AP.

 

img

 

Žalobcovia požadujú odškodné od spoločnosti Mayfield Consumer Products. Hovorca spoločnosti sa najprv bránil tvrdením, že zamestnanci môžu z továrne odísť všeobecne kedykoľvek, vo štvrtok však už na telefonáty novinárov neodpovedal. Predkladatelia v žalobe uviedli, že spoločnosť mala až tri a pol hodiny na to, aby umožnila svojim zamestnancom opustiť pracovisko predtým, ako tornádo zasiahlo továreň. Podľa žalobcov preto išlo zo strany firmy o prejav očividnej ľahostajnosti voči jej pracovníkom. V čase, keď tornádo zasiahlo továreň, sa v nej nachádzalo vyše 100 ľudí, píše AP.

 

Len v štáte Kentucky si piatkové vyčíňanie tornád vyžiadalo najmenej 74 obetí a ďalších 14 ľudí zahynulo v iných štátoch. O život prišli aj niekoľkí zamestnanci skladu firmy Amazon, na ktorom sa prepadla strecha. Starosta Mayfieldu uviedol, že mesto eviduje po tornáde "najhoršie škody, aké je možné si predstaviť". Spojené štáty tento rok zasiahli mnohé prírodné katastrofy vrátane silných búrok, povodní či lesných požiarov. Americký prezident Joe Biden považuje ich závažnosť a čoraz častejší výskyt za následok klimatickej zmeny. Boj proti globálnemu otepľovaniu si stanovil za jednu z hlavných priorít svojej administratívy.

 

Možno vás zaujme: Biden prisľúbil pomoc obetiam tornád

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies