Minister Wlachovský sa vo Viedni zúčastní na stretnutí šéfov diplomacií krajín C5

NETKY.SK • 28 September 2023, 07:30 • 2 min
Minister Wlachovský sa vo Viedni zúčastní na stretnutí šéfov diplomacií krajín C5

VIEDEŇ - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský odcestuje v stredu 27. septembra 2023 do Rakúska.

slovakia

left justify in out

Na pozvanie spolkového ministra pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Alexandra Schallenberga sa vo Viedni zúčastní na stretnutí šéfov diplomacií krajín Central 5 (C5). Neformálne zoskupenie tvoria okrem Slovenska a Rakúska aj Česká republika, Maďarsko a Slovinsko.

 

Ministri zahraničných vecí budú rokovať o dôsledkoch pokračujúcej vojenskej agresie Ruska proti Ukrajine, energetickej bezpečnosti a diverzifikácii energetických zdrojov, migrácii, ako aj situácii na západnom Balkáne či rozširovaní Európskej únie.

 

Súčasťou stretnutia vo Viedni bude aj samostatné rokovanie ministrov skupiny C5 s generálnou tajomníčkou Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Helgou Schmid o súčasnej a budúcej úlohe organizácie v kontexte európskej bezpečnostnej architektúry.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: MZV SR Foto: SME / TASR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies